Tlačová správa Cointreau Fizz

Tohtoročné leto je v znamení ľahkosti! Spríjemni si aj ty horúce popoludnie miešaným nápojom s nízkym obsahom alkoholu, ktorý má výlučne prírodné zloženie, obsahuje esenciálne oleje a naopak žiadne umelé konzervanty, éčka či pridané farbivá. Horkosladký pomarančový likér je základom koktailu Cointreau Fizz [kuantró fiz], ktorého meno je síce ťažké vysloviť, no jeho ľahkosť a osviežujúca pomarančová chuť si ťa získa. Vyskúšaj ho aj ty! Je naozaj ľahké ho pripraviť, takže to zvládne každý a môže si tak netradičné citrusové osvieženie užiť nielen v bare, ale aj v pohodlí svojho domova.

Príjemná vyváženosť sladkej a horkej chuti pomarančov robí z Cointreau Fizz svieži letný drink, ktorý svojou jedinečnou chuťou oslní každého. Ak pripravuješ letné posedenie s priateľmi, je to ideálne ľahké a osviežujúce pitie. Obsahuje dostupné ingrediencie, ktoré nájdeš poľahky doma – limetku a sódu. Pridať je potrebné už len osobitý francúzsky likér Cointreau [kuantró]. Ten sa vyrába tradičným spôsobom už od roku 1875 a má výlučne prírodné zloženie, bez umelých konzervantov a farbív.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: Cointreau Fizz

Cointreau Fizz sa ľahko pije, pretože jeho chuť sa vyznačuje len jemnou arómou alkoholu a nie je potrebné ho kombinovať so sladkými limonádami. Je ideálny pre každú príležitosť, do baru aj na doma, na popoludnie i na večer.

„Súčasná barová scéna sa vracia ku koreňom, najviac trendy sú ľahké, klasické miešané nápoje, ktoré oslavujú svoju renesanciu. Cointreau Fizz v sebe spája oboje, tradičný likér, ktorý milujú barmani i zákazníci na celom svete, s čistou limetkovou šťavou a sódou. Je to elegantný a nenápadný drink, ktorý však prekvapí osviežujúcou ľahkou chuťou,“ hovorí Alfred Cointreau, ktorého rodina stojí za originálnou receptúrou aj samotným názvom likéru.

A ako si ľahký drink s ťažkým menom Cointreau Fizz [kuantró fiz] pripraviť?

Už pri prvom pohľade naň je zrejmé, že je to koktail vo svojej najrýdzejšej podobe, zbavený zbytočných parádičiek. Recept je jednoduchý:

  • stačí naplniť pohár ľadom
  • pridať 4 cl Cointreau [kuantró]
  • vymačkať šťavu z polovice limetky
  • a doliať 10 cl sódy

Po zamiešaní dozdobiť mesiačikmi limetky.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.