Nová funkcia na sociálnej sieti Facebook umožní podľa cnn používateľom poskytnúť alebo požiadať o pomoc od susedov počas pandémie nového koronavírusu. V rámci Komunitnej pomoci (Community Help) budú môcť ľudia ponúknuť, že niekomu vyzdvihnú nákupy, požiadať niekoho o pomoc pri vybavovaní vecí alebo prispieť do zbierok.

Sociálna sieť funkciu najprv v najbližších dňoch uvedie v USA, Spojenom kráľovstve, Francúzsku, Austrálii a v Kanade. V nadchádzajúcich týždňoch by sa tak malo podľa všetkého stať aj v ďalších štátoch. V Spojených štátoch budú môcť používatelia v rámci Komunitnej pomoci vidieť príspevky z okruhu do 80 kilometrov.

zdroj: pexels.com/Anna Shvets

Facebook uviedol, že zaznamenal, ako používatelia prosia o pomoc a chcel preto niečo vytvoriť, aby tento proces zjednodušil. Na Komunitnú pomoc plánuje upozorniť prostredníctvom reklamnej kampane, informuje televízia CNN.

Komunitná pomoc na Facebooku je podobný koncept, aký má sociálna sieť pre miestne komunity a štvrte s názvom Nextdoor. Používatelia siete ju využívajú na zdieľanie miestnych informácií o koronavíruse, vyzdvihovanie liekov pre druhých či obchodovanie s tovarom, ako je toaletný papier a dezinfekcia na ruky.

Zdroj: edition.cnn.com, SITA

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.