Nikdy, ale naozaj nikdy never tomu, že si zažila vzťah, ktorý ťa len zničil a nič podstatné ti nedal. Všetko zlé i všetko dobré v našom živote má svoj zmysel a je našou povinnosťou to prijať. Ak si možno tieto dni hovoríš, že si zbytočne strávila svoj čas s niekým, kto za to nestál, mýliš sa.

Možno to boli mesiace, možno pár dní a možno niekoľko rokov. Všetko je však už iné a tebe zostalo len rozbité srdce, ktoré krváca. Nič ti nemôže nikto vyčítať. 

Možno si povieš, že láska v tvojom živote nestojí za nič a vlastne ti len ubližuje. Tým, že trpíme, rastieme a sme silnejšie.

Z každého vzťahu je potrebné poučiť sa a hlavne neprechovávať nenávisť, ktorú v sebe dusíme. Ver mi , že raz pochopíš, prečo sa cesty s niektorými ľuďmi rozdvojili alebo prečo sa ti niektorí ľudia ublížili. O tom je život. O sebaspoznávaní, o sklamaniach, o ľuďoch a v neposlednom rade o vzťahoch.

,,Nevyberáme si do koho sa zamilujeme a občas sa to nestane tak, akoby malo.“

film No Strings Attached (2011)

flickr.com

Všetky vzťahy, ktoré prežijeme vo svojom živote utvárajú z nás osobnosť. Je len na nás, ako ich príjmeme a čo si z nich zoberieme. Je dôležité porozumieť ľuďom, ktorí boli aj sú v našom živote a pochopiť, že fráza „všetko zlé je na niečo dobré“ je skutočne pravdivá.

Si poučená, zažila si niečo nové, spoznala si niekoho, naučila si sa viac si vážiť samú seba. Prestaň sa obviňovať a ničiť.

Raz stretneš človeka, ktorý bude úplne iný, ako ostatní. Bude ti veľmi podobný a predsa tak kúzelne odlišný. A keď si spomenieš na bývalých, nebudeš rozumieť, ako si mohla strácať čas s takými ľuďmi. No každý vzťah má zmysel. Aj ten nevydarený. Učíš sa, po čom túžiš podľa toho, po čom nie.

Všetko o čo prosíš, príde v pravý čas. Nezúfaj. Spoznávaj. Ďakuj.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.