Unsplash/Candice Picard

Výškové rozdiely nie sú vo vzťahu ničím výnimočným. Niekedy to dokáže dvojiciam dokonca aj pomôcť. Podľa odborníkov z portálu Power of Positivity sú šťastné páry práve tie, v ktorých je nízka žena a vysoký muž. Vieš, prečo to tak je?

Samozrejme, že len na výške nezáleží a pokiaľ nefungujú vo vzťahu iné veci, tento detail to nezachráni. Štúdie sa zúčastnilo takmer 8-tisíc ľudí z Indonézie. Výsledky preukázali, že nízke ženy sa cítia najšťastnejšie vtedy, keď sa dajú dokopy s vysokými mužmi. V niektorých prípadoch dokonca platí, že čím väčší rozdiel, tým lepšie.

Toto ale platí zväčša na začiatku vzťahu, keď sa dvojica len zoznamuje. V dlhoročných vzťahoch už výška nemá taký vplyv, pretože do hry vstupujú dôležitejšie veci. Partnerom viac záleží na dôvere, komunikácii či porozumení. Pokiaľ tieto aspekty chýbajú, výška partnera to už nedokáže ovplyvniť.

Tento ženský výber spôsobila evolúcia. Už v dávnej histórii sa vysokí muži považovali za zdravých, spoľahlivých, úspešných a silných. Vo vysokom partnerovi vidíme ochrancu. Jeho vyšší vzrast pôsobí dominantne a príťažlivo a zároveň odstrašujúco pre iných mužov.

Hypotézu výškových rozdielov v šťastných vzťahoch potvrdila aj prieskum z Holandska. Zúčastnilo sa ho vyše 12-tisíc párov. Až v 92,5 % dvojíc bol chlap vyšší. Priemerný výškový rozdiel bol 14,1 cm. Rovnaké výsledky priniesla aj americká štúdia, ktorá skúmala viac ako 5-tisíc párov.

Ako sme už spomenuli, výška nie je jediným faktorom, na ktorý by si mala pri výbere partnera prihliadať. Možno podvedome túžiš po vyššom mužovi, no skús sa zamerať aj na dôležitejšie veci. Tie ti prinesú väčšie šťastie.

Zdroj: Power of Positivity

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating