Nikdy nie je neskoro začať odznova. Je na čase, aby si bola šťastná. Dosť bolo smutných koncov, skús sa sústrediť na nové začiatky. Hnev, smútok a prehnané analyzovanie ti už za to nestoja. Nechaj veci plynúť a dôveruj životu. 

Ak chceš odísť, odíď. Je čas byť šťastná, je čas myslieť konečne aj na seba. Si mladá, no čas ide prirýchlo a ty to nestíhaš registrovať. Nezáleží na tom, či je to vzťah, životný štýl alebo práca. Ak ťa to nerobí šťastnou, odíď od toho.

„Najlepšie roky vášho života nastanú vtedy, keď si uvedomíte, že všetky problémy sú len a len vaše. Prestanete obviňovať svoju matku, ekológiu či prezidenta a uvedomíte, že ste strojcom svojho vlastného osudu.“ ~ Albert Ellis

zdroj: unsplash.com

Takže si randila s nesprávnou osobou a život ti ušetril tvrdú lekciu. Vybrala si si nesprávny obor a musela si začať odznova. Dôverovala si priateľovi, ktorý ťa za chrbtom ohováral. Je to naprd, no zároveň ti hovorím: vyrieši sa to.

Učíš sa, plačeš, raduješ sa, smútiš, spoznávaš, strácaš. O tom je život a to je úplne v poriadku. Pretože každý koniec je novým začiatkom. A ty môžeš začať kedykoľvek odznova. 

Nové začiatky sú dôležitou súčasťou tvojho života, ktoré si navždy zapamätáš a navždy ťa zmenia. Nie vždy budú ľahké, no budú stáť za to a nikdy na ne nezabudneš. Staneš sa novým človekom a budeš na seba pyšná. Nikdy nie je neskoro začať odznova.

Každý koniec je nový začiatok. Poď. Nestrácaj nádej a bojuj za to, čo chceš. Ak budeš stáť neustále na jednom mieste, veľa možností a príležitostí ti utečie. Kráčaj so vzpriamenou hlavou a pozoruj svet okolo seba. Zistíš, že tvoj život bude šťastnejší, no závisí to iba od teba.

Začni teraz. Začni, kde si. Začni so strachom. Začni s bolesťou. Začni s chvejúcimi sa rukami. Začni s trasúcim sa hlasom, ale začni. Začni a neprestávaj. Začni tam, kde si, s tým, čo máš. Skrátka… začni.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.