Toxickí priatelia

My ľudia sme od prírody spoločenské tvory, ktoré potrebujú fungovať vo vzťahoch. Tie nás počas celého života formujú, obohacujú a majú pozitívny vplyv na naše prežívanie. Kým v detstve a počas dospievania máme vďaka škole dostatok možností, ako nadviazať nové vzťahy, s pribúdajúci rokmi a najmä povinnosťami sa tento stav mení k horšiemu. A pritom ľudia sú vždy všade okolo nás.

Ak sa v poslednom období cítiš osamotená alebo ti nadväzovanie nových kontaktov robí problém, našich 5 tipov, ako spoznať nových ľudí, ti zaručene pomôže.

Prevezmi iniciatívu

Sedením, smútením a ľutovaním sa v posteli sa ešte nikto z miesta nepohol, nech už ide o akýkoľvek problém. Rovnako je to aj v prípade, ak hľadáš nových priateľov.

Prestaň očakávať, že noví ľudia si nájdu cestu do tvojho života sami od seba, pretože takto to nefunguje. Namiesto toho využi svoju energiu a začni byť viac iniciatívna práve ty. Začať môžeš napríklad tým, že pozveš kolegyňu z práce na obed.

Ženy, ktoré sa snažia nadviazať vzťahy.
zdroj: Pexels/Adrienn

Buď otvorená novým možnostiam

Bod, ktorý nadväzuje na ten predchádzajúci. Ak chceš do svojho života pritiahnuť niekoho nového, po vychodených chodníčkoch a na miestach, kde to už dobre poznáš, to pravdepodobne nepôjde. Práve preto sa neboj a obohať svoj svet niečím novým.

Možno si už dlhšiu dobu plánovala pomôcť v miestnom útulku alebo by si skôr chcela navštevovať literárny klub. Možnosti, ktoré ti svet okolo nás prináša, je veľa, tak smelo do toho. Všade sa dajú stretnúť noví ľudia, z ktorých sa postupne môžu stať priatelia a v niektorých prípadoch aj niečo viac.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating