Možno si niekoho nového už veľmi dlho nespoznala a chýba ti to. Chceš znovu pocítiť, aké to je vzájomne sa s niekým spoznávať. Chceš hltať každé a jedno slovo, ktoré mu vyjde z úst a chceš si predstavovať situácie, ktoré ti s radosťou rozpráva a ty ich so vzrušením počúvaš. Možno máš pocit, že ten starý stereotypný život ťa nebaví a chceš to zmeniť. Zaplniť tú prázdnu časť v tebe.

Ale, drahá moja, kvôli tomu, že sa cítiš sama, nemusíš robiť unáhlené rozhodnutie. Najskôr si musíš uvedomiť jednu vec. Musíš vedieť, či chceš byť čiastočne šťastná, či chceš byť zabavená na iba možno pár mesiacov, alebo práve naopak, či hľadáš trvalé šťastie. Pretože v tom je rozdiel.

Musíš rozoznať, kedy ide iba o pobláznenie a kedy je to skutočné. Viem, je to ťažké. Veľmi ťažké. Väčšinou si to uvedomujeme až po čase, kedy je prineskoro. Ale skús sa vybrať na prechádzku. Všetky problémy nechaj doma, vypni svoj mobil, aby ťa nerušil a započúvaj sa do prírody, ktorá je okolo teba. Sústreď sa iba na jednu vec. Či ho skutočne ľúbiš, alebo si to len myslíš. Pochybuješ? Zjavujú sa ti v hlave otázky typu. „Čo ak…?“ alebo „Keby…?“ Tak si práve našla svoju odpoveď. Radšej nie.

Ľudia však robia chyby, na ktorých sa učia. Niekto sa poučí hneď, no niekto môže to isté spraviť viackrát a stále si to nebude uvedomovať. Preto ak by si to predsa len skúsila, lebo ťa svojím spôsobom očaril a preskočila medzi vami iskra, pamätaj, že nie vždy to môže skončiť tak, akoby si ty chcela. Božie cesty sú nevyspytateľné, nikdy nevieš, ako to dopadne. Máš pocit, že si ho konečne našla. Toho pravého princa na bielom koni, s ktorým to na konci všetko dobre dopadne. Ale nestane sa tak a prestanete sa stretávať. Si smutná ešte viac ako predtým a obviňuješ sa za to, že si nepočkala na niekoho lepšieho. Moja kamarátka mi raz povedala jednu vec, z ktorej som si zobrala veľa. „Nikdy nechoď do vzťahu s tým, že sa to raz skončí a že to nemá budúcnosť.“ Skús sa nad tým zamyslieť aj ty.

Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: unsplash.com

Niekedy je naozaj lepšie počkať, ako do niečoho bezhlavo skočiť a poraniť sa. Nie nadarmo sa hovorí: „Trpezlivosť ruže prináša.“ Preto si užívaj, smej sa, krič, tancuj, pomáhaj ostatným aj bez chlapa po svojom boku.

On raz príde a bude to úžasné.

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating