Nikdy neľutuj rozhodnutia, ktoré v živote urobíš
Unsplash/TRAVIS NESBITT

Nikdy neľutuj, že si bola si niekedy vo vzťahu, v ktorom ti muž zlomil srdce. Pracovala si na mieste, ktoré ti neprinášalo radosť do života? Pravdepodobne ťa mrzí aj toto, lebo si premárnila drahocenné chvíle, ktoré si mohla využiť inak. Nikdy ťa však nemusia trápiť rozhodnutia, ktoré v živote urobíš.

Keby si nebola v nesprávnych vzťahoch, nikdy by si nevedela, ako má vyzerať ten správny. Nevedela by si, čo máš od muža očakávať a aké sú tvoje potreby. Dôveruj tomu, že všetko sa deje z nejakého dôvodu.

Považuj nesprávne vzťahy za dar, lebo bez nich by si bola v láske stratená. Nemala by si žiadne skúsenosti, ktoré by ťa mohli doviesť k tvojmu životnému partnerovi, ktorého okrem iného spoznáš tak, že bude robiť tieto veci.

Ak by si nestrávila mesiace či dokonca roky v nesprávnej práci, nikdy by si neprišla na to, čo chceš v živote robiť. Nevedela by si sa postaviť za svoje názory, nevedela by si byť priebojná a mala by si pocit, že si vo svete stratená.

Pokiaľ by si hneď narazila na správny vzťah alebo správne zamestnanie, v budúcnosti by si nemusela vedieť riešiť problémy a prechádzať hádkam.

Vďaka tomu, že niektoré tvoje rozhodnutia, ktoré v živote urobíš, budú nesprávne, získaš cenné skúsenosti. Budeš múdrejšia a dokážeš kontrolovať svoje emócie, riešiť problémy s chladnou hlavou, vyjadriť svoje názory, prijímať konštruktívnu kritiku a nenecháš sa ľahko oklamať.

Skutočne v živote nič neľutuj, pretože každá skúsenosť ťa vie posunúť vpred. A neboj sa, časom a zozbieranými skúsenosťami sa naučíš rozhodovať správne hneď na prvýkrát.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife