Žena stojí v daždi
Photo by Anastasiya Lobanovskaya from Pexels
Každý z nás niečo cíti. Sú dni, ktoré sú pre nás krajšie, no potom je tu aj tá druhá, nie veľmi príjemná strana. Vekom sa za svoje pocity môžeme hanbiť viac, ako za nášho detstva, kedy sme všetko prežívali tak veľmi a vôbec sme sa to nebáli ukázať svetu. Práve preto sme boli ako deti šťastní. Tak nikdy neignoruj svoje pocity.

Vždy rob veci tak, ako ich v danom momente cítiš. Nehanbi sa za ne. Vyjadriť svoje emócie nie je prejavom slabosti. Ak cítiš, že chceš práve plakať, tak plač. Ak máš pocit, že je svet nespravodlivý, kľudne krič. Keď cítiš hnev, buď nahnevaná. Ak máš náladu smiať sa, smej sa pokojne aj na ničom.

zdroj: Photo by Christian Muñoz from Pexels

Nech sa deje čokoľvek a nech si s kýmkoľvek, nikdy nedrž svoje pocity vnútri. Nenechaj ich v sebe pomaly uhasnúť. Pusti ich zo seba von a ukáž ich svetu. Či už sa budú iným páčiť alebo nie. Či už im prídeš na smiech alebo nie.

Je jedno, čo si pomyslia ostatní, ak im práve neubližuješ. A keď už áno, asi je na to dôvod. Nerobíš to schválne, len zrkadlovo reaguješ na ich správanie. A to nie je vôbec zlé. Nemôžeš vnútorne trpieť kvôli ľuďom, pre ktorých si len niekým. Im skutočne nezáleží na tom, ako sa cítiš. No tebe by malo.

Nemôžeš stále hľadieť na to, čo povedia iní. Začni konať podľa seba. Presne tak, ako cítiš, že to bude najlepšie. To, čo zo seba dávaš von je len akési čistenie. Pravidelne sa čistíš od svojich vnútorných bojov. Či už zlých alebo dobrých. A ver mi, že najhoršie čo môžeš urobiť, je ich v sebe uväzniť. Plač nie je bezúčelný. Pomáha nám upokojiť sa a odpútať sa od negatívnych emócií.

Žena pozerá hore k oblohe

Emócie sa nestíšia.

Nezmiznú tým, že ich práve utíšiš. Vyjdú na povrch. Neskôr, no môže to byť oveľa horším spôsobom. Preto, ak budeš mať potrebu sa najbližšie vyplakať, urob tak. A vôbec sa to to nehanbi. Nie je to prejavom slabosti. Žiadna slza nie je prejavom slabosti.

To len ukazuje to, že si človek, ktorý má lepšie a horšie dni. Ako každý iný. No samozrejme verím, že ťa nikto nechce vidieť plakať. Nikto, komu na tebe záleží. Rodina či skutoční priatelia. Tí by ťa najradšej neustále videli ako usmievajúce žiarivé slniečko. Avšak, v zlej chvíli nikto nevie až tak žiarivo svietiť. Vtedy je všetko akosi ťažšie a tmavšie, no žiaden mrak nie je natoľko tmavý, aby tu bol večne. Takže, nech sa teraz cítiš akokoľvek, verím, že to zvládneš.

Verím, že ak je zle, tak máš pri sebe niekoho, kto ti cez tú búrku pomôže. A naopak, keď vyjde dúha, tak si nezabudneš vážiť každú jednu chvíľu a najmä ľudí, ktorí sú s tebou za každého počasia. Každá jedna emócia je však len prejavom toho, že skutočne žijeme. Len neignoruj svoje pocity.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife