,,Nikdy nehovor nikdy.” Veta, ktorú používa mnoho ľudí, aj keď sa jej sami nedržia.

Pamätáš si, keď si si hovorila, že ho nikdy neprestaneš milovať? Že on je ten, s ktorým zostaneš do konca života?

A ty. Pamätáš si, keď si hovoril, že ju nikdy nepodvedieš, pretože ona je tvoj život? Bez nej to nie je ono a žiadna sa jej nevyrovná?

Kde je teraz to vaše NIKDY. Zostalo zabudnuté niekde v minulosti. Ty teraz miluješ niekoho iného a on miluje tú, s ktorou ťa podvádzal. Zlatíčko ale toto je život. V živote neexistuje žiadne nikdy.

zdroj: unsplash.com

Keby ho nikdy neprestaneš milovať, tak nie si teraz šťastná vo vzťahu s niekym iným. Nepreniesla by si sa cez to, že ťa podvádzal, a že ona je teraz preňho celý svet. Slovu nikdy si dala nulovú hodnotu. Znamená pre teba už iba slovo, ktoré sa ti sem-tam hodí do vety. Teraz si s chlapcom, ktorého miluješ a plánujete spoločnú budúcnosť. Presne ako s tým druhým, ktorý teraz spáva s inou.

A ty. Áno, ty keby ju nikdy nepodvedieš, nemusela by mesiace stráviť rozmýšľaním nad tým, čo bolo zlé na nej. Prečo si ju nemiloval tak, ako si hovoril. Čo ťa viedlo k tomu, aby si spravil toto? Naozaj sa jej žiadna nevyrovná? Čo by ti povedala teraz tvoja frajerka, keby ťa vtedy počuje? Určite by s tebou nebola a zostal by si sám bez človeka, ktorého si miloval.

Začnime si uvedomovať, že toto slovo môže zmeniť životy mnoho ľuďom už len tým, že ho začnú používať v správnych situáciách. No ak ho už niekedy použiješ, skús ho aj dodržať. Neberme ho na ľahkú váhu. 

,,Ak raz vypustíš slovo, už nikdy ho nevrátiš naspäť.” (Horatius)

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.