unsplash.com

Máš pred sebou dôležitý krok, na ktorý si dlho čakala, no váhaš, či to dokážeš? Zároveň ťa od toho všetci naokolo odhovárajú tvrdeniami, že je to príliš strelené, nemáš na to výšku, váhu, schopnosti…? Alebo ti najbližší radia, že to máš radšej nechať tak, lebo to aj tak nevyjde?

Okej, v prvom rade, koho zaujímajú takéto reči? Presne, len tých, ktorí z nejakých neznámych príčin stratili plameň v očiach, v srdci a ktovie kde ešte. Vieš, všetko, čo za niečo stojí, prináša nejaké riziko, drinu a pády. Nikomu preto nedovoľ, aby spochybňoval to, po čom túžiš, na čom pracuješ a ktorý smer si vyberieš. Pamätaj si, že svoj cieľ máš v hlave len ty. Nikto iný ho nevidí.

Ty vieš, aký máš v sebe potenciál. Vieš, čoho všetkého si schopná, ale ver mi, vedieť nestačí. Choď za tým! Svet ťa možno nebude chápať. A vieš čo? Kašli na to. Veď ani nemusí. Lebo raz, keď sa tvoja vízia stane realitou, slová a obdiv ostatných ľudí nebudú podstatné. Zistíš, že sa cítiš perfektne, lebo si oslobodila to, čo bolo celý čas v tebe.

Nechať to zapadnúť prachom len kvôli strachu, čo si o tom pomyslia ostatní, je smutné, ver mi.

unsplash.com

Najviac ťa to štve asi vtedy, keď ťa nedokážu pochopiť tvoji najbližší. Snažia sa ti radiť, čo je pre teba najlepšie, neuvedomujúc si, že vlastne všetko zhoršujú. Každý by mal ísť predsa svojou cestou, no stále je tu niečo, čo ťa drží. Možno je to práca, možno škola, nie príliš dobré okolnosti, no ver mi. Akonáhle spravíš prvý krok, začnú sa diať zázraky. Nebudeš vidieť cestu, no postupne sa ti budú otvárať ďalšie a ďalšie dvere, až kým sa nedostaneš tam, kam chceš. Len tomu musíš hlboko a neoblomne veriť.

Slová ľudí nie sú dôležité. Budú ti hovoriť, že to nedokážeš, lebo oni to vzdali. Budú ti vravieť, že ťa tá motivácia zaraz prejde, lebo tú svoju poslali kade ľahšie. Budú sa ti vysmievať, odhovárať ťa, sledovať každý tvoj krok, no ty si zapamätaj, že to robia len preto, že nemajú nič lepšie na práci. Vzdali sa svojho života, preto teraz majú čas kritizovať ten tvoj. Nevšímaj si to a všetko bude tak, ako má byť. Ži si svoj život a rob všetko pre to, aby si bola šťastná.

Určite si už zažila ten pocit zúfalstva, keď si sa točila v začarovanom kruhu a prešľapovala na mieste čakajúc na niečo, čo nepríde. A potom si pochopila, že ono to vážne nepríde. Musíš si po to ísť. A pocit, ktorý sa do teba vlial v momente, keď si sa vydala na svoju cestu, bol neopísateľný, že? Zadosťučinenie, šťastie, pocit, že konečne robíš to, pre čo si tu. Tak načo si všímať ľudí, ktorí takýto úžasný stav nepoznajú?

unsplash.com

Uvedomila si si už niekedy, že človek, ktorý má potrebu riešiť teba, nie je psychicky v poriadku? Ten, kto je vyrovnaný sám so sebou, pracuje na sebe a na svojom živote, ťa nikdy nebude mať potrebu ponížiť, zdeptať alebo demotivovať. Práve naopak, vie pochopiť tvoju situáciu, preto ťa podporí, podrží a poradí ti. Je už len na tebe, v akom okruhu ľudí chceš byť. Vždy si môžeš vybrať.

Ostaň verná sama sebe. Počúvaj svoj vnútorný hlas. Reči, že na to nemáš, ti neublížia dovtedy, kým im sama neuveríš. Preto sa len usmej, zvrtni sa na päte a neprajníkom povedz: „Vážne? Tak sledujte!“

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife