Photo by bruce mars from Unsplash

Určite sa ti už neraz stalo, že si sa vrátila neskoro domov a odlíčiť sa bolo to posledné, na čo si mala chuť a náladu. Do postele si tak zaľahla s make-upom a povedala si si, že ráno si ho zmyješ. Je ti takýto scenár povedomý?

Odličovanie patrí u mnohých ženách k najmenej obľúbeným činnostiam. Neraz sa preto stane, že po dlhom dni idú spať bez toho, aby si vyčistili pleť. Niektoré to zas robia preto, aby ich priateľ ráno nevidel nenalíčené. A potom sa čudujú, prečo majú neustále problém so svojou pleťou. Vieš, prečo by si túto činnosť nemala zanedbávať?

Upchávanie pórov

Tvoja pleť potrebuje v noci dýchať a tým, že sa neodlíčiš, tomu úplne zabrániš. Kvôli tomu sa ti začnú upchávať póry, budú vznikať vyrážky a čierne bodky. Zbytočne budeš používať kozmetické produkty na problematickú pleť, ak sa večer neodlíčiš.

Starnutie pleti

Ak si večer nevyčistíš pleť, podporíš tak vznik voľných radikálov, ktoré poškodia tvorbu kolagénu, ktorému môžeš vďačiť za peknú a napnutú pleť. Tvoja pokožka tak začne predčasne starnúť a môžeš sa pripraviť aj na vznik prvých vrások. Vek v tomto nehrá žiadnu rolu.

Problémy s očami

Ak budeš pravidelne zaspávať so špirálou na mihalniciach, môžeš si navodiť aj zápal očí. Okrem toho sa ti môžu polámať a vypadať mihalnice, pretože pod špirálou sú krehkejšie. Ak sa prebudíš a tvoje oči budú červené, ako prvú pomoc môžeš použiť očné kvapky. A pri odličovaní buď opatrná, inak ti vypadne viac mihalníc, než by si chcela.

Popraskané pery

Niektoré rúže spôsobujú to, že tvoje pery nie sú dostatočne hydratované. Môžu za to rôzne chemické látky, ktoré obsahujú. Ak si neodlíčiš pery, vôbec sa nečuduj, ak budú zrazu suché a popraskané. A môžeš si byť istá, že takéto pery nebude chcieť bozkávať žiadny chlap.

Mastné vlasy

Na prvý pohľad to spolu nesúvisí, no opak je pravdou. Predstav si, koľko make-upu a šminiek sa ti odtlačí počas noci na vankúš. Na ten istý, na ktorom ležia aj tvoje vlasy. Nečistoty sa tak na ne rýchlo nalepia, takže ak sa ráno prebudíš s mastnými a spľasnutými vlasmi, nemusíš viac hľadať príčinu. Môžeš si za to ty sama.

Ešte stále budeš spávať s kompletným líčením? Alebo sa večer premôžeš a nájdeš si tých pár minút na to, aby si sa odlíčila a aby si si pleť vyčistila? O pár rokov sa ti za to tvoja pleť naozaj poďakuje.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty