Photo by João Silas on Unsplash

Opäť sa stratila v tej chvíli. Už prešiel čas, prešla chvíľa od jeho posledného stretnutia a ona sa s tým stále nedokáže vyrovnať. Nedokáže ho od seba nechať odísť. Alebo nechce? Neustále robí samé chyby, ktoré vždy ľutuje. Ľutuje spôsoby, ktorými sa snaží na neho zabudnúť, a snaží sa samu seba urobiť šťastnou. Ale takto to nejde.

Zabáva sa, užíva si život, a pritom ako neustále opakuje to, čo už nechce, aby sa ďalej dialo, myslí na neho. Na toho jedného, ktorý ju nikdy nebude milovať. Už sa opakuje, ale inak to nejde. Už sa v ničom netopí. Už dávno sa utopila, dávno sa zničila. Dávno viniť prestala niekoho ďalšieho, vďaka ktorému sa sama trestala.

Hovoria ti o tom, ako máš hľadať svoju lásku života. Hovoria ti o tom, ako ju hľadať nemusíš, lebo ona si ťa sama nájde. Ale kto konečne niekedy príde s návodom, ako zabudnúť a z hlavy ho vytesniť? Ako prestať premýšľať o tom, aké by to mohlo všetko byť. Lebo nech sa snaží, ako sa snaží, jediné, čo teraz dokáže je sa stále trápiť.

Vidí ho v každom jednom človeku. Vidí ho všade, kde jej pohľad dočiahne. Už však nedokáže plakať. Za ten čas kvôli nemu preplakala hádam celý oceán. A ak by bolo treba, vyplakala by ďalší len preto, aby ho získala. Zatopila by aj celý svet len preto, aby ho objala. Je to vôbec možné? Snažiť sa obetovať všetko pre niekoho, kto si ťa vlastne ani nezaslúži. Kto ťa nepozná. Kto sa nesnaží, a o tvoje snahy ani len nezakopne.

Prvá láska

Neopätovaná láska … to je jediné, čo kedy zažila. A pritom stále verí, že niekedy v budúcnosti sa dočká. Nedokáže si ale predstaviť, že by to mal byť niekto iný. Vidí len jeho. Navždy bude vidieť len jeho. Prvá láska vraj nikdy neodchádza. Vždy tu niekde bude, ukrytá v tebe. Ukrytá v tvojom srdci, v pocitoch, ktoré cítiš. Možno budeš milovať a hlavne nájdeš osobu, ktorú budeš najviac milovať z celého svojho srdca. Ale on, tvoja prvá láska, tu bude vždy. Vždy keď ho zazrieš, tvoje srdce podskočí, pretože on je prvý, pri ktorom si naozaj pocítila, čo je to mať rád a ľúbiť.

Mohla mať množstvo vzťahov a nemusela mať ani jeden, aby si bola istá, že je to on. Že to, čo zažíva je len a len v jeho blízkosti. Koľké množstvo ľudí ti povie, že nevieš, čo je to láska. Vraj si nikdy takého nemala. Ale čo oni vedia? Ako môžu vedieť, že si ho naozaj nemala? Celý ten čas ukrytého vo vlastnom srdci, bez predstavy, že by si sa o neho mala niekedy deliť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating