žena spí

Spánok je pre každú z nás neodlúčiteľnou súčasťou života. Niektoré ho majú dlhší, iné zas kratší. Ide v tomto prípade o individuálnu záležitosť, nakoľko každej vyhovuje niečo iné. Čo by sme však nemali zanedbávať, je jeho kvalita. 

Ovplyvňuje ju mnoho faktorov, na ktoré je potrebné myslieť pravidelne. Vstávať totižto zakaždým unavená nie je vôbec v poriadku. Spánok má okrem iného veľký vplyv na všetky situácie, ktoré nám nový deň prinesie. Pokiaľ si sa v týchto riadkoch našla aj ty, určite si prečítaj niekoľko dôležitých rád, ktorými môžeš kvalitu svojho spánku vylepšiť aj ty.

Problémy so spánkom
zdroj: Pexels/Ivan Oboleninov

Tipy, ktorými si privodíš lepší a kvalitnejší spánok

Klaď väčší dôraz na stravu

A to nielen pred samotným spánkom, ale aj počas dňa. Zdravšia, vyváženejšia a pravidelná strava sa postará o to, že nebudeš večer vyjedať chladničku hlava-nehlava. Ideálne je nejesť minimálne 2-3 hodiny pred spánkom.

Čo spôsobí klamstvo
zdroj: Unsplash/mahdi_chf

Vyhni sa predovšetkým sladkým jedlám a nápojom. Cukry totižto spôsobia to, že sa ti nebude dať zaspať. Rovnako to platí aj pre ťažké jedlá, ktoré sa postarajú jedine o bolesť tvojho žalúdka a spôsobia aj nepríjemné sny. Noc bude pre teba náročnejšia a ráno ešte viac, nezabúdaj na to.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife