Photo by Dương Nhân from Pexels

Ak sa povedalo slovo láska či vzťah, každý z nás si ako dieťa predstavoval, že si nájde partnera ako v rozprávke – niekto sa nám zapáči a zrazu budeme spolu žiť šťastne až naveky. Až keď sme dospeli, zistili sme, že vzťahy nie sú len o krásnom konci. Mnoho z nich nám dáva do života lekcie. 

Aj keď každý z nás túži nájsť toho pravého a vyhnúť sa zlomenému srdcu, či iným vzťahovým sklamaniam, život nás aj touto formou skúša. Bolo by príliš ľahké nájsť dokonalú polovičku bez toho, aby sme zistili, čo od vzťahu skutočne očakávame. A práve preto zažívame vzťahy, ktoré sú len akousi predprípravou na to, čo nás čaká.

Zamysli sa nad tým. Spomeň si na svoje prvé vzťahy. Boli to skúšobné vzťahy. Aj keď ste sa zaľúbili, láska časom opadne a žiaden vzťah nemôže vydržať iba kvôli tomu, že sa dvaja majú radi. Je tu mnoho ďalších vecí, akými sú napríklad spoločné záujmy, postoje, vidina budúcnosti, schopnosť spolu fungovať v jednej domácnosti, porozumenie, rešpekt, dôvera… veľa ingrediencií, ktoré musia spolu ladiť, aby nám ten vzťah chutil.

A tak vo vzťahoch zisťujeme, čo očakávame od partnera, a čo vo vzťahu je pre nás už cez čiaru. Učíme sa, ako spolu fungovať, aké vlastnosti nevieme zniesť, a aké by sme privítali. Niekedy to trvá pár týždňov a niekedy aj roky. Ale nie je na tom nič zlé. Učíme sa celý život a na lásku nie je nikdy neskoro. Nemaj strach, ak cítiš, že vám to nefunguje. Možno to ešte nie je ten, čo ti je súdený.

Z každého svojho bývalého vzťahu si vezmi ponaučenie. Poďakuj sa za skúsenosť a za to, že ti otvoril oči. Že si si vďaka nemu uvedomila niekoľko nových vecí. Za to, že si sa vďaka nemu v živote posunula ďalej a trocha viac dospela. Niektoré vzťahy nám jednoducho nemajú vydržať, majú nás niečo naučiť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating