Nie som typ, ktorý sa vzdáva. Bojujem do poslednej chvíle a slovo prehra nepoznám. Avšak za posledné mesiace boli moje najčastejšie slová ako: „nedokážem to, končím

Cítila som hrozne. Akoby som ani nežila. Len som prežívala pomaly idúce dni. Každý nový deň som niesla horšie a horšie. Želala som si odísť, zabudnúť na tú úzkosť. Zničiť všetku bolesť. Dokázať druhým, že všetko zvládnem a tie výzvy, ktoré mi život dával každú chvíľu budú pre mňa maličkosti. Chcela som toho veľa. Išla som na doraz svojich síl a stále toho málo.

thoughtcatalog.com

Určite to poznáš aj ty, drahá. Ten hrozný pocit, kedy už nevládzeš na nič reagovať. Cítiš sa slabá, bez energie. Rozplače ťa snáď všetko možné. Mala by si vedieť, že nie si v tom sama.

Myslela som, že zničím všetko čoho sa dotknem. No napriek všetkému som pokračovala ďalej. Smiala sa, chodila som s kamarátkami von, trávila čas s rodinou a viedla svoj „perfektný“ život ďalej. Svetu som ukazovala tvár nebojácnej ženy, ktorá cieľavedomo ide za svojím snom. Hm, lenže. Aký sen som naozaj mala? Byť s očiach druhých osobou, ktorou som nikdy naozaj nebola? Alebo byť sama sebou?

Pomaly som zabúdala, kto v skutočnosti som. Nechápala som, prečo robím veci, ktoré som nechcela robiť. Stále som si hovorila, aká som slabá, ako nič nedosiahnem. Dokonca to zašlo až k tomu, že som zúfalo sedela na posteli a plakala. Hodinu možno aj dve. Odháňala som od seba ľudí, ktorí mi chceli pomôcť.

Raz mi niekto povedal: „Nespoznávam ťa. Toto nie si ty. Prečo si myslíš, že to nezvládneš? Prečo sa podceňuješ? Nikdy si takáto nebola. No tak, vzchop sa a poď ďalej! ŽI!“

Čo myslíš drahá? 
Zo dňa na deň som sa vzdala všetkých nárokov, ktoré na mňa okolie kládlo. Pripustila som, že aj prehra je niekedy jediná možnosť. Problémy som riešila úplne inak. S nadhľadom a hlavne v pokoji. Prestala som sa báť budúcnosti a užívala si prítomnosť. Výzvy som brala tak, že ako prišli, tak aj odídu. A hlavne.. Už nikdy neuprednostním potreby iných pred mojimi. A tak som toho dokázala zniesť oveľa viac ako som si myslela.

tumblr.com

A teraz tu píšem tieto riadky. Pravdepodobne si klikla na tento článok kvôli tomu, aby som ti poradila ako zniesť kopec problémov naraz. Môžem ti povedať len toľko, aby si nikdy o sebe nepochybovala a spomalila. Dokážeš toho zniesť veľa. Avšak všetko chce svoj čas.

Viem aké dôležité je pre teba počuť od niekoho, ako veľmi ti verí. Máš v sebe toľko pochybností, ale pamätaj si. Pokiaľ TY niečo naozaj chceš, zvládneš to. A je jedno koľko prekážok nastane. Ty to zvládneš. Verím ti drahá! <3

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.