Niekedy je tá najväčšia láska odsúdená k tomu, aby nevydržala navždy. Je to láska, ktorá ťa chytí za srdce. Na ktorú si spomenieš aj o 10 rokov, ktorú budeš vždy vidieť krásnu a mladú. Je to tá láska, ktorá v tele zapáli iskru, no nakoniec spáli všetky mosty do tvojho srdca.

Taká láska je riskantná, no vďaka tomu si ju navždy zapamätáš. Budeš ju mať v mysli tak dlho, ako si Rose pamätala Jacka. Bude pre teba symbol toho, že nie vždy všetko krásne vydrží.

Nech sa stane čokoľvek, spomenieš si na ňu vždy, keď započuješ vašu spoločnú pesničku. Keď pôjdeš okolo vášho spoločného miesta, keď zacítiš takú istú vôňu, alebo keď budeš rozbaľovať vianočný darček.

Nezáleží na tom, čo vás prinútilo rozdeliť sa, pretože vieš, že to bolo správne. S odstupom času to vidíš ako ten najlepší krok, pretože táto láska by aj tak nevydržala. Bola krásna, no len preto, pretože bola krátka, intenzívna a vášnivá. Nebola to láska trvácna, prispôsobená na to, aby robila kompromisy a ustupovala. Táto láska ťa mala prebrať z prežívania a naučiť ťa žiť. Svoju úlohu splnila, preto nemohla zostať aj naďalej.

Nakoniec si nájdeš niekoho, kto sa bude k tebe dokonale hodiť. S kým vytvoríš perfektný pár a budete mať medzi sebou lásku. Dlhodobú, úprimnú, nežnú, istú. Budeš vedieť, že pre svojho partnera znamenáš všetko na svete. Budeš pre neho prioritou, budeš jeho jedinou láskou a bude ťa navždy milovať. Svojím spôsobom. Dá ti všetko a urobí z teba šťastnú ženu.

Rovnako ho budeš milovať aj ty. Budeš pri ňom cítiť lásku, istotu, bezpečie a dôveru. No keď príde obdobie, ktoré pre teba v minulosti znamenalo veľa, spomenieš si na všetko. Na lásku, ktorá síce nevydržala, no vedela ti rozprúdiť krv v celom tele.

Bola to tvoja najvášnivejšia a najkrajšia láska, no vydržala. Navždy ju budeš mať uchovanú len v spomienkach.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.