Pexels/cottonbro

Chcela by si urobiť dobrý skutok, ale nič ti nenapadá? Mám tu pre teba hneď niekoľko nápadov.

Mnohé útulky práve v tejto dobe zažívajú nával nových prírastkov, ktoré boli častokrát darované ako vianočný darček. Samozrejme sa v útulku popri tom nachádzajú aj zvieratká, ktoré pochádzajú zo zlých podmienok, boli týrané alebo bez milosti vyhodené na ulicu.

Je to strašné, ako sa niektorí ľudia dokážu správať k živej bytosti. Ale stále je na svete mnoho dobrých ľudí, ktorí sa snažia pomôcť, ako môžu. Som si istá, že práve ty si osoba so srdiečkom na pravom mieste a tiež sa pokúsiš v rámci svojich možností využiť niektorí z mojich nápadov.

Ak si z nejakého dôvodu nemôžeš dovoliť adoptovať zvieratko natrvalo, môžeš využiť možnosť dočasnej opatery. To znamená, že si zvieratko zoberieš k sebe domov, ale všetky financie hradí útulok. Dočasná opatera môže byť na dobu určenú alebo neurčenú, taktiež existuje dočaska na dožitie, ktorá sa využíva pri starých či chorých zvieratkách. Aj tie si zaslúžia prežiť vo svojom živote aspoň kúsok lásky.

Pokiaľ ti nevyhovuje ani možnosť dočasnej opatery, je možné útulku pomôcť napríklad s prepravou zvierat, krmiva, liekov či iných vecí. Dá sa pomôcť napríklad aj finančne alebo materiálne. Materiálne myslím darovaním krmiva, diek, stavebného materiálu, atď. Vždy je dobré zavolať konkrétnemu útulku a opýtať sa na to, čo potrebujú.

Pomôcť sa dá aj brigádou v útulku, pretože každá pomocná ruka sa zíde pri tom množstve zvierat, ktoré sa tam nachádza. Taktiež je tu možnosť venčenia psíkov. Teba to nestojí nič a pre tú malú dušičku to bude toľko znamenať.

Som si istá, že minimálne jedna možnosť bude vyhovovať aj tebe. Prosím, pomôžme tým pošramoteným dušičkám k lepšiemu životu a vyčarujme čo najviac zvieracích úsmevov. Pre nás to bude jeden dobrý skutok, ale im to môže doslova zachrániť život.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife