Niekedy nemôžeš zostať s mužom, ktorého miluješ, pretože sa musíš zachrániť. Pretože aj keď sa milujete, navzájom by ste sa zničili. Toxické vzťahy sú a aj budú. Je len na tebe ako sa rozhodneš – zachrániš seba, alebo muža, s ktorým sa budeš trápiť?

Vždy si vyber seba. Buď sebecká a staraj sa o seba. Nemôžeš znižovať svoje hodnoty, dávať sa na posledné miesto a trápiť sa. Musíš to otočiť a zachrániť sa.

Zamilovanosť je niekedy divná. Je krásna, úplne nás pohltí, dá nám na oči ružové okuliare a vodí nás za nos. To, že si v toxickom vzťahu nespoznáš hneď. Zo začiatku bude všetko v poriadku, viac než v poriadku – budeš sa cítiť ako v rozprávke. No po čase ti to príde čudné a začneš sa dusiť. Nebudeš môcť robiť nič, len plakať alebo sa zatnúť a držať.

Čo ak by som ti povedala, že je aj tretia možnosť? Odísť a dostať sa z toho.

View this post on Instagram

This looks like the perfect sunrise 🌅 spot on Santorini overlooking Oia, everything’s quiet and we both enjoy the view over the Caldera & this beautiful moment together 💕… BUT life has actually been pretty stressful lately! ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ We are beyond the moon that we are finally able to travel again so don’t get this wrong but as always we want to be open & honest about that with you guys 🤷🏻‍♀️. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ It’s not like we spend every day by the beach, relax and and end each day with a lovely meal & wine while watching the sunset… it’s been some busy weeks since June, constantly moving from one place to the other, spending days in the car or ferries on the rocky sea, the only break between traveling and shooting is when we sit in front of our computers and work, answer emails, plan collaborations, organize trips, edit pictures, post, reply to you on IG, etc. 😅 Often – which is pretty unfortunate – we don’t even get to enjoy places as work is always first priority to us… so we are actually a little sad that we didn’t have more time in Greece definitely will be back though, maybe even this year 🇬🇷! ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ And while we are super excited about everything we got to experience these past days & especially about what’s up next it’s been exhausting! Even though some of you (no offense) might still think we live a picture perfect dream life it’s not always like that, it’s in fact a lot of work 👩🏻‍💻🧑🏼‍💻💪🏼! We do love our job and definitely wouldn’t want our life to be any different but also wanted to share the other side with you… just wanted to say it’s not all that glamorous 😉✨

A post shared by JOHANNES & VIVIAN (@jovi_travel) on

Viem, že nás často priťahujú muži, ktorí sú nešťastní a skazení „bad boys“. Viem, že aj ty si mala v živote takého (ak nie, tak si jedna z mála šťastných žien). Chcela si mu pomôcť, zachrániť ho a ukázať mu svet bez nešťastia. Tak veľmi si ho milovala a jemu to tak veľmi vyhovovalo.

On ťa nemiloval, on len miloval ten pocit, že ho niekto miluje. Že je tu niekto pre neho, kto urobí všetko pre to, aby bol šťastný. Ponižoval ťa, neľúbil ťa a možno tebou aj manipuloval, no ty si to nevidela. Chcela si mu pomôcť, pretože si si myslela, že to dokážeš a svet bude vďaka tebe krajším miestom. Aspoň ten jeho svet.

Niekedy však nemôžeš zachrániť muža, ktorého miluješ, pretože musíš zachrániť seba. Ak si vo vzťahu, ktorý je takýto, zachráň sa. Nebola by si šťastná, len by sa to ďalej zhoršovalo a ty by si sa viac trápila.

Raz niekoho zachrániš, uvidíš. Bude to muž, ktorý ťa bude ľúbiť pravou a úprimnou láskou. Zachrániš ho tým, že mu prídeš do života.

Avšak, ešte neprišiel ten čas. Teraz sa musíš zachrániť ty.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.