Žena sedí na stoličke

Sú ťažké, nepríjemné a dokážu v nás vyvolať neistotu či veľký strach. Rozhodnutia, ktorým sa občas nedá vyhnúť, no musíme ich urobiť, aby sme nimi ovplyvnili nielen našu prítomnosť, ale aj budúcnosť. Raz sa do cesty postavia každej z nás a aj keď kvôli nim urobíme riskantné kroky, až čas ukáže, že boli naozaj správne. 

Alebo nie? To sa už nikdy nedozvieš. Možno aj ty pred jedným práve teraz stojíš. Nevieš, ktorým smerom sa vydať, aký krok urobiť, aby si ho neskôr neľutovala. Chceš sa rozhodnúť čo najlepšie, ale nikto ti nepovie, ako to urobiť. Rozum ti hovorí jedno, srdce druhé. A práve tvoje vnútro je to, čo by si mala počúvať. Keď nie je šťastná duša, rozum to nepochopí, no srdce to bude bolieť.

Aj rozhodnutia môžu bolieť

Niekedy vieš, že je správne to, čo môže vyvolať negatívne reakcie. Raniť nielen teba, ale aj niekoho, koho tým ovplyvníš tiež. Ako keď sa po rokoch vzťahu rozhodneš pre rozchod, pretože už viac nie si šťastná, i keď vieš, že jemu tým zlomíš srdce. Bude ti to ľúto, ale nechceš sa viac pretvarovať. Chceš žiť inak a preto ten krok urobíš. Tvoje rozhodnutia môžu byť nielen bolestivé, ale aj odsudzované, no stále sú len tvoje.

Nikdy ich nerob kvôli iným ľuďom. Rob ich iba kvôli sebe – z lásky, z úcty, z toho dôvodu, že chceš nájsť svoj pokoj. Cesta za ním môže byť tŕnistá, no raz sa obzrieš späť a uvedomíš si, že stála za to. Že si nemohla spraviť nič lepšie než to, že si vzala osud do vlastných rúk, aj keď to možno znamenalo opustiť istotu a komfort.

Všetky slzy raz nahradí úsmev, pot vydrené šťastie, trápenie a strach sa zmenia na istotu. Niečo za niečo. Ale len ak si pôjdeš za cieľom aj vtedy, keď kvôli nemu urobíš to najťažšie rozhodnutie v živote, bude to stáť za to mnohonásobne viac.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife