Možno to poznáš aj ty. Niekedy mávaš pocit, že ľudia v tvojom veku sú trochu iní a nemáš sa s nimi ani poriadne o čom porozprávať.

Podľa teba riešia len samé nepodstatné hlúposti a ty už si niekde inde. Áno, niekedy sa to stáva, ale nemusíš sa báť, nie je s tebou nič špatne. Si jednoducho trochu viac vyspelejšia než oni a uvedomuješ si, že na svete existujú aj iné, dôležitejšie veci, než akými sú neustála zábava, sociálne siete a flákanie sa po vonku.

Ty si si vedomá toho, že čas je veľmi vzácny a snažíš sa využívať ho rozumne. Raz na to prídu aj oni, len možno už bude trochu neskoro. S tým si nemusíš lámať hlavu.

Aj ja som si vždy rozumela viac s ľuďmi o niekoľko rokov staršími než som ja. A v ich prítomnosti som sa cítila úplne uvoľnene a spokojne a nepociťovala som dokonca žiadny vekový rozdiel. Možno to bude aj tým, že mám staršiu sestru a neraz som trávila čas s jej kamoškami.

A je na tom niečo zlé? Absolútne nie. Ostalo mi to doteraz. Moji rovesníci sú stále ešte trochu deťmi a ja mám pocit, že si s nimi naozaj nemám čo povedať. Ale vôbec mi to nevadí. Takže by nemalo ani tebe.

Ak mávaš niekedy pocit, že si osamelá a nemáš sa s kým porozprávať, tiež skús naviazať kontakty s ľuďmi, ktorí sú trochu starší od teba. Uvidíš, že si s nimi budeš rozumieť oveľa lepšie. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.