Ak by ten, ktorého ľúbiš, ti prinášal do života len mnohé otázky a nejasnosti v tvojej existencii, mala by si ho opustiť. Bude správne nechať ho ísť samého jeho vlastným životom.

Vo vzťahu mnohokrát môžu vzniknúť nejasnosti z banalít alebo nedorozumení. Ak ich spoločne vyriešite v krátkom čase a s porozumením, je to len a len výhra pre vás oboch.

Zjavujú sa ti v myšlienkach mnohé otázky, na ktoré nemáš odpovede? Keď si na pochybách, či je on naozaj ten muž, s ktorým by si mala prežiť ďalšie roky svojho života a založiť si s ním aj rodinu? Možno nebude ten pravý.

A vieš prečo? 

Lebo ak budeš s niekým, kto ti za to stojí, také otázky ti nebudú mátať tvoje myšlienky. Lebo ak stretneš niekoho, kvôli komu by si nemohla v noci spať, lebo by si sa len usmievala na bielu stenu v tvojej izbe, vtedy je on naozaj ten pravý. Ten, ktorý bude môcť v tvojom živote zmeniť mnoho vecí k lepšiemu. Lebo mu to dovolíš.

zdroj: unsplash.com

Viem, že to bude bolieť a tvoje oči budú dlhú dobu plné sĺz. No keď sa potom pozrieš na svoju minulosť, budeš rada za to všetko, čo sa bude diať naďalej v tvojom živote. Bude ťažké povedať to posledné zbohom niekomu, koho stále tvoje srdce potrebuje. No môžeš si byť istá, že to srdce sa ti neskôr určite odvďačí.

Možno to nebude hneď, možno až o niekoľko rokov. No bude si pamätať, že to tvoje rozhodnutie nechať ho ísť, bolo to najlepšie, ktoré si mohla vtedy spraviť.

Bude cítiť kedy nastal ten správny čas, aby si sa mohla znova zaľúbiť a so svojou spriaznenou dušou lietať opäť v oblakoch. S takou, s ktorou to už bude určite navždy.

Možno to bude osud alebo náhoda. To nemusí byť to podstatné. Avšak, nemala by si zabudnúť, že tvoje srdce sa bude mať dobre vtedy, keď si ty budeš istá tou osobou, ktorá by mala kráčať po tvojom boku.

A aj keby to trvalo dlhšiu dobu, vydrž to. Určite sa ti to oplatí. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.