To, že si si prešla zlým obdobím, nemuselo byť iba tvojou vinou. Ale je iba na tebe, ako sa cez to prenesieš a či si rozhodnutá ísť v živote vpred. Nikto nechce, aby sa mu v živote diali zlé veci. Neprosíme o to. No život občas nie je fér.

Každý z nás raz dostane ranu. Takú, ktorá ho položí. Takú, ktorá mu vezme sily a vieru v lepšie časy. Ale nádej nikdy neumiera. To si pamätaj. Hovorí sa, že život je ako jazda na húsenkovej dráhe. Raz si hore, a raz proste dole. A práve na tom, ako sa zachováš v časoch tam „dole“, záleží. Ide o to, ako si to dáš dokopy v hlave, a čo za ponaučenie si z danej situácie vezmeš.

Možno si sklamaná, možno sa hneváš, a možno nevieš ako ďalej. Pýtaš sa, prečo sa to stalo práve tebe? Prečo sa musíš trápiť ty, aj keď v tom nie si vlastnou vinou? Nech už je dôvod hocijaký, vyhrabať sa z toho musíš sama. Musíš si vyliečiť rany a pokúsiť sa o zmierenie sa so situáciou, či odpustenie. Zobrať si z toho to najlepšie, čo ťa to mohlo naučiť. Pretože ak nevyliečiš bolesť vo svojom vnútri, ponesieš si ju so sebou do konca života. Bude ovplyvňovať každý tvoj krok, a raz môže ublížiť tomu, koho miluješ.

Život máme iba jeden. Nečakaj, že v ňom niekto spraví prvý krok namiesto teba. Aj keď máš pocit, že si na dne a už nikdy neuvidíš lepšie zajtrajšky, ver, že to prejde. Jedného dňa sa obzrieš a uvidíš, ako ťa to posilnilo. Že aj vďaka tým hrozným chvíľam sa z teba stal lepší človek. Silnejší, múdrejší, láskavejší. Človek taký, akým si vždy túžila byť. Zmena vo vnútri teba zmení aj všetko okolo. Zvládneš všetko, čo ti život pripraví.

Ide o to, že ak sa stane niečo zlé, za čo nemôžeme, má to na nás silný vplyv. A my len čakáme, že našu bolesť niekto za nás odstráni. Neuvedomujeme si, že je to pre nás životná lekcia. Život nás skúša, ale je len na nás, ako zareagujeme. Staneš sa jeho obeťou alebo hrdinkou?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.