Už sa konečne zmier s tým, že nemôžeš vychádzať s každým človekom, ktorého v živote stretneš. Čím skôr to pochopíš, tým viac energie si ušetríš. 

Každý jeden deň prichádzaš do kontaktu s množstvom ľudí, snažíš sa byť milá a ústretová ku  všetkým,  ktorých v daný deň stretneš. Keď ťa niekto z nich požiada o pomoc, tak sa snažíš vyhovieť. Bezpodmienečne. Keď pomôcť nevieš, rozhodne nájdeš spôsob, ako sa k nej v priebehu pár minút dopracovať. Rozdávaš energiu, dobrú náladu a pozitívne vibrácie všade tam, kam vkročíš.

foto: pixabay.com

No nie vždy sa však tvoje správanie stretne s pochopením, nie vždy ti ľudia budú opätovať  tvoj úsmev či pozdrav, nestotožnia sa s tvojimi názormi a nepríjmu tvoju pomoc. To je úplne v poriadku, nemôžeš sa predsa zapáčiť a vyhovieť každému. Akceptuj to a nesnaž sa to meniť, nemáš na to absolútne žiadny vplyv. Ak si sa o to ešte donedávna pokúšala, isto si spomínaš, koľko energie ti to vzalo a nič si tým nezmenila. Stálo ti to za to?

Myslím, že za ten čas si už pochopila, že nie je dôležité, čo si o tebe myslia ostatní, najpodstatnejšie je to, čo si myslíš TY. Vždy to tak bolo a nič sa na tom nezmení. 

foto: pixabay.com

Nie každý sa bude k tebe správať podľa tvojich predstáv. To, že je tvoje správanie takmer ukážkové, ešte neznamená, že ho budú ostatní automaticky a s radosťou kopírovať. Počítaj s tým. Pokiaľ máš však možnosť, stretávaj sa s ľuďmi, ktorí zdieľajú rovnaké hodnoty ako ty. Radi ťa podporia a pomôžu vo chvíľach, kedy to budeš najviac potrebovať.

A nezabúdaj, že si priemerom piatich ľudí, s ktorými tráviš najviac času. Vyberaj si preto starostlivo.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife