unsplash.com

Prečo som nikdy nemala rada slovo „náročná“ a prečo sa odmietam ospravedlňovať za to, že sa o seba starám. Nikdy som nemala rada slovo „náročná“, úprimne, všetko je náročné. Aj život vo svojej podstate je, vyžaduje si spánok, jedlo, pohyb či premýšľanie.

My, ženy, taktiež vieme, že keď vyzeráme dobre, cítime sa o trochu lepšie, preto nový účes alebo masáž nás vedia potešiť. Tak prečo sa za to ešte stále odsudzujeme? Všimli ste si už ako naša spoločnosť reaguje na ženy, ktoré sú upravené, majú upravené účesy a dokonalo pôsobiaci make-up?

zdroj: pexels.com

Viem, možno si teraz vravíte, že ten, kto toto napísal, asi nemá dostatok sebavedomia aby tieto „úpravy“ k dobrému pocitu zo samého seba nepotreboval, ale dovoľte mi povedať vám, cítim sa (vnútorne) rovnako skvele, či som na sebe make-up nemala už týždne, alebo som práve odišla od kaderníka. Ale ako zarábajúca osoba si proste chcem dopriať a na tom nie je nič zlé.

Audre Lorde raz povedala, že starať sa o seba nie je aktom slabosti, ale seba-zachovania sa.

zdroj: unsplash.com

Nech je to od dnes pokojne vaša nová mantra. Verila, že sebazáchova je niečo, čo by mal robiť každý, aj keď sa vždy nájdu takí, ktorí vás budú za to odsudzovať. Verila aj v to, že ak by sa každý mal rád o trochu viac, všetci by hneď vedeli aj ostatných milovať o čosi viac.

Starostlivosť o samého seba nie je len vonkajšia vec.

Nie je to akt pýchy, či slepé nasledovanie kultu krásy, je to aj vnútorná záležitosť. Takáto starostlivosť je hlavne o udržiavaní fyzického a mentálneho zdravia.

Starostlivosť o seba sa ale nemusí týkať len fyzickej krásy, môže to byť aj čítanie knihy, ktorá poteší myseľ, či konečne si dohodnúť vyšetrenie u doktora, ktoré sme tak dlho odkladali alebo obedovanie sa vonku na slnku.

Skôr či neskôr sa budeme musieť začať starať sa o seba, tak prečo nezačať už dnes?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife