Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Z každej strany počúvame, aké je dôležité nájsť si prácu, ktorá nás bude baviť a do ktorej budeme chodiť s radosťou. Ak robíš to, čo ťa naozaj napĺňa, neberieš to ani ako zamestnanie. Ale čo s nami, ktoré zatiaľ takúto prácu nenašli a len sa potĺkame od jednej firmy k druhej a hľadáme, čo by bolo to pravé aj pre nás?

Nezáleží na tom, kde momentálne pracuješ. Odpovedz si na jednu jednoduchú otázku: Si vo svojej aktuálnej robote šťastná? Ak si si odpovedala áno, tento článok je pre teba pravdepodobne nepodstatný. Ak si si ale odpovedala nie, určite čítaj ďalej. Je viac než možné, že je načase zo svojho miesta odísť a nájsť si niečo lepšie.

Každý deň sa doslova hrozíš pri predstave, keď ideš do práce? Už hneď ráno si povieš, ako veľmi sa ti tam nechce ísť a že tento deň zase dopadne zle? A keď už aj v robote si, nedokážeš sa na nič poriadne sústrediť, všetko ti trvá dlhšie, nudíš sa a očami posúvaš hodinky do záverečnej? Toto sú neklamné znaky toho, že si vo svojej práci vyhorená a ak sa viac nechceš trápiť, mala by si odtiaľ odísť.

Spomeň si na začiatky svojej práce. Chodila si tam rada, bola si produktívna a svoj čas si si dokázala zariadiť tak, aby si stihla urobiť čo najviac? Na každého si sa usmievala, s každým si vychádzala dobre a ráno si vstávala s dobrým pocitom?

Aj keď si svoju prácu spočiatku možno milovala, časom sa to zmenilo a ty teraz zažívaš pravý opak. Nemusíš sa báť, ide o úplne prirodzenú vec.

zdroj: Photo by yanalya from Freepik

Dôležité je ale uvedomiť si to a začať s tým niečo robiť. Určite neostávaj v zamestnaní len kvôli peniazom. Aj keď si možno hneď nenájdeš rovnako dobre platené miesto, uvidíš, že budeš oveľa spokojnejšia.

Ja sama som nedávno dala výpoveď z druhej práce a môžem povedať, že to bolo najlepšie rozhodnutie, aké som kedy mohla urobiť. Už dávno som sa necítila tak dobre.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife