Aj keď by sme najradšej verili, že s takouto situáciou nemala žiadna žena problém, realita väčšinou býva, žiaľ, iná. Určite si si už aj ty aspoň raz povedala, že či ten, s ktorým tráviš svoj život, je aj ten pravý a či spolu nie ste len preto, že ste si na seba jednoducho zvykli. Možno sa hádate, neklape vám to spolu, nie si jednoducho šťastná. Stojí vôbec za to ostávať v takomto vzťahu? No nestojí.

Pri krátkodobom vzťahu, ktorý trvá možno pár mesiacov, rozchod nebýva až taký náročný, než pri tých dlhodobých, niekoľkoročných. Veď jeden druhého poznáte dokonalo, vaše rodiny spolu vychádzajú a kamoši si k sebe tiež našli cestu a môžete spolu chodievať na chaty či dovolenky. Nebola by škoda toľko rokov zahodiť len tak za hlavu? 

Veľa žien je ochotných zotrvávať vo vzťahu, v ktorom nie sú šťastné, len preto, aby neublížili svojim blízkym. Ďalším dôvodom je aj strach zo samoty, ktoré sa posledné roky pociťovali len zriedka. No vzťah nemá byť len o tom, že dvaja žijú vedľa seba skoro ako spolubývajúci, ale mala by si sa s partnerom dopĺňať, mala by si byť jednoducho spokojná, šťastná a milovaná. Skús si spísať PRE a PROTI vášho vzťahu. Ak nachádzaš len samé negatíva, asi je načase porozmýšľať nad rozchodom, aj keď to bude bolestivé a náročné. Toto sú dôvody, prečo je rozchod veľakrát lepší než nefunkčný vzťah.

zdroj: Photo by yanalya from Freepik

Budeš slobodná

Ale naozaj slobodná. Nebudeš sa musieť nikomu podriaďovať, nebudeš musieť nikoho poslúchať, nebudeš sa musieť nikomu doprosovať, jednoducho budeš žiť tak, ako to chceš ty a nie tak, ako ti to nadiktuje niekto iný.

Budeš mať čas pre seba

Väčšina žien po rozchode začne pracovať na svojom osobnostnom raste, a to je skvelé. Po strate muža zvykne ženské sebavedomie dosť utrpieť, preto je potrebné ho znovu objaviť. Keď budeš ty sama so sebou spokojná, bude to z teba aj vyžarovať a začneš k sebe priťahovať rovnako pozitívne naladených ľudí.

Začneš sa o seba viac starať

S budovaním sebavedomia kráča ruka v ruke aj starostlivosť o svoj zovňajšok. Možno zmeníš svoj účes, začneš chodiť viac do fitka, zmeníš svoju stravu. Dôležité je, aby si sa rozmaznávala a pravidelne zájdi ku kozmetičke, kaderníčke, na nechty, doma si dopraj dlhú relaxačný kúpeľ. Ak s tebou tvoj partner nezaobchádzal ako s princeznou, nie je dôvod, aby si to neurobila ty sama. Veď si to zaslúžiš.

zdroj: freepik.com

Môžeš si splniť sny

Po čom všetkom si vo vzťahu túžila, no nemala si priestor, aby si to uskutočnila? Chceš cestovať? Cestuj! Chceš sa naučiť nový jazyk? Na čo ešte čakáš? Poriadne sa zamysli nad tým, čo chceš naozaj od života. Teraz si slobodná a naozaj nič ti nebráni v uskutočnení svojich najtajnejších túžob. Zavolaj svojim starým kamoškám, ktoré si zanedbávala a obnov dobré vzťahy.

Nájdeš konečne toho pravého

A najdôležitejšie zo všetkého je, že konečne možno nájdeš toho pravého. Keďže ti tento posledný vzťah nevyšiel, vyzerá to tak, že to Pán Božský jednoducho nebol. To nevadí, zo začiatku sa tak javia všetci. Teraz môžeš byť otvorená novým príležitostiam, novým kontaktom a vzťahom.

Nie každá žena dokáže byť single a obáva sa toho. Nemusíš sa ničoho obávať, zo začiatku to možno bude trochu zvláštne, hlavne to ticho, ktoré bude v byte. No uvidíš, že časom zistíš, že na tom nie je nič zlé a ty stíhaš plno vecí, na ktoré si popri vzťahu čas nemala. A ani sa nenazdáš a spoza rohu na teba vybehne ten pravý.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.