Bola som na rande, z ktorého som sa vrátila celá nesvoja. Poznáte to, keď to nevypáli tak ako očakávate, ale druhá strana si myslí presný opak? Priniesol kvety, otváral mi dvere a na večeru sme išli tam, kde som to mala rada.  Bol príjemný spoločník, usmieval sa a veľa sa o mňa zaujímal. Keď som chcela zaplatiť, galantne odmietol a celý účet zaplatil on. Odviezol ma domov a  chvíľu sme sa ešte rozprávali. Opäť otvoril dvere, pobozkal ma na líce a ja som čo najskôr uháňala domov s tým, že mám doma ešte niečo rozrobené do práce. Klamala som. Priznám sa. Moja vina, moja vina, moja preveľká vina. Keď mi hneď na to napísal ako mu bolo dobre, ja som sa cítila ešte horšie.

romantic-relationship “ foto: lifehack.org “

Ako sa zachovať v takejto situácií? Nechcela som mu písať hneď s horúcou hlavou a ani nič zlé, avšak som to cítila úplne inak ako on. Ako je to možné, že niekto sa nám páči hneď od začiatku a pri niekom vieme že tudy cesta nevede? Kedže bol len známym, nebola som s ním v každodennom kontakte, čo bolo v mojej situácii len dobre. Odpísala som mu  slušne, že ďakujem za večeru a odvoz domov. Ráno ma čakala správa,  ako som sa vyspala a ako sa mám. To ma pochovalo ešte viac. Je niekto, s kým ste boli na jednom jedinom rande schopný niečo takéto napísať? Okej, dobre, tiež sa my baby správame podobne, keď sa namotáme hneď od začiatku, no teraz ma to však ešte viac odrádzalo…

Nemilujeme len tak hocikoho. Niekto sa nám páči viac, iný menej. Pri niekom cítime pohodu a príjemnú atmosféru od začiatku, pri niekom nepríde vôbec. Vtedy, keď sa nemusíš na nič hrať, usmievaš sa, máš motýle v bruchu a nechceš ísť ani spať, lebo v tej spoločnosti ti je lepšie ako keď snívaš, až vtedy z toho niečo môže byť. Nenúťme sa preto hneď do ďalšej a ďalšej šance pri niekom, s kým to nevyšlo na prvých stretnutiach. Len pre to, že ti doniesol kvety nemusíme byť teraz na neho nasilu milé a také, aké byť nechceme.

Back-to-Back “ foto: tinybuddha.com “

Láska je cit, nedá sa naprogramovať. Ak to na teba niekto aj napriek tomu, že si ho odmietla skúša s tým, že veď ešte vydrž a uvidíš, alebo že veď v  každej láske to po čase vyprchá, never tomu. Ak už ani zo začiatku nie je iskra a vzplanutie, bude to časom stále horšie a horšie. Láska sa nedá vynútiť, príde sama, keď to dvaja najmenej očakávajú a vyčarí úsmev na perách a radosť v srdci.

Buďme teda s tými, s ktorými nám je dobre, s tými, pri ktorých sme bezprostredné a pojašené, do ničoho sa nenútime a nebojíme sa povedať čo si myslíme. To, že je niekto na tebe milý a chce od teba to, čo nevieš ponúknuť, to ešte nie je dôvod na lásku. Láska je predsa bezpodmienečná a zabúda na akékoľvek dôvody.

foto: elitedaily.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating