Vďaka tebe už viem, že existuje čistá láska. Druh lásky, ktorý ma každodenne učí, aby som bola trpezlivá. Druh lásky, ktorý mi neublíži, pretože padá pomalý a nevyvoláva vo mne strach z výšky. Ten druh lásky, vďaka ktorému sa cítim pokojne a racionálne, ale to neznamená, že som slepá voči predsudkom a žiarlivosti.

Odkedy som ťa stretla, teraz verím, že skutočná láska existuje. Taká láska, kvôli ktorej dokážem uprednostniť tvoje šťastie a na ničom inom nezáleží. Láska, ktorá si nevyžaduje žiadne dôvody, vysvetlenia alebo odôvodnenia.

Nezáležalo na rozdieloch, ktoré sme mali. Na vzťahoch v rodinnom prostredí, náboženstve alebo na našej minulosti. Jednoducho som ťa milovala a chcela som, aby bolo tvoje šťastie aj moje.

Odkedy som ťa stretla, už viem, že láska by ma mala robiť silnejšou a nie zraniteľnejšou. Bez toho, aby si bol môj si ma naučil byť voči sebe úprimná. Bez toho, aby si bol môj si ma naučil, že skutočná láska by nemala byť o ponáhľaní, ale že všetko si vyžaduje čas na rast, vrátane tvojho cítenia voči mne.

Bez toho, aby si bol môj, si ma naučil milovať samu seba. Pomaly sa učím, že milovať niekoho nie vždy znamená, že by som ho mala vlastniť.

zdroj: unsplash.com

Teraz chápem, že je možné milovať niekoho tak hlboko, aby bol môj. Je možné niekoho milovať z celého srdca a zároveň ho oslobodiť; pretože lásku by ľudia mali cítiť ako slobodu a nie väzenie.

Láska je o tom, že máme vieru, že vesmír vždy napraví naše zlomené srdcia, aj vtedy, keď budeme odmietaní a sklamaní vlastnými očakávaniami. Láska je trpezlivá a čaká na perfektné načasovanie stretnutia s osobou, ktorá nás bude milovať rovnako.

Už chápem, že byť milovaný nie je to isté, ako byť zvolený.

Ak si ma na konci dňa nevyberieš ako svoju, budem stále presvedčená o tom, že láska, ktorú som po celý čas cítila, bola reálna a úprimná.

Iných ľudí budem milovať už len bez akýchkoľvek očakávaní, že sa mi to vráti. Budem ich milovať úprimne.

Nemôžem ťa donútiť, aby si si ma vybral a to je v poriadku. Nie je to smutné ani patetické a ja som naopak hrdá na seba. Som hrdá, že môžem milovať niekoho tak hlboko bez toho, aby som sa nezrútila a nikdy neočakávala, že budem tvoja. Nie veľa ľudí ťa mohlo a bude môcť milovať tak čisto a úprimne ako ja; ďakujem ti za to, že si ma veľa vecí o láske naučil bez toho, aby si bol môj.

Nechávam ťa už ísť nadobro, pretože si vyberám seba. Po prvýkrát.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.