instagram/madamelena_

Všetci vieme, že muži lámu srdcia. Vo vzťahu sa nechovajú pekne a jedného dňa nám povedia, že nás už neľúbia. Odídu z našich životov a nechajú po sebe chaos. Ten chaos je plný myšlienok – prečo to spravil, čo sme mali urobiť inak, či sa to bude dať napraviť a prečo to musí tak veľmi bolieť.

No zlomiť srdce nevedia iba muži, vedia to robiť aj ženy. Priateľky. Kamarátky. Naše spriaznené duše.

A vieš, ktorá bolesť zlomeného srdca je horšia? Tá od priateľky. Muža prežiješ, myslíš si, že nie, no stane sa to a jedného dňa budeš milovať ďalšieho, ktorý ťa neopustí. No zo zlomeného srdca po priateľke sa nemusíš nikdy spamätať.

Môže ti zlomiť srdce rôznymi spôsobmi. Napríklad zistíš, že ti klamala, nebola k tebe úprimná, pretože zrazu zistila, že si pre ňu toxická žena a máš na ňu zlý vplyv, alebo si našla iné priateľky.

Zrazu si sama. Nemáš pri sebe priateľku, ktorá doteraz bola ako tvoja sestra. Nemáš tvoju druhú polovicu. Nemáš pri sebe človeka, ktorému by si mohla povedať o svojich tajomstvách. Nemáš pri sebe človeka, na ktorého by si sa mohla spoľahnúť a kto by ti vždy poradil. Kto by ťa vypočul a kto by ti dal tie najlepšie veci, pretože ťa má rád.

Láska k mužovi je jedna vec, no láska k najlepšej priateľke je niečo úplné iné. Nemôžeš si povedať, že tomu dáš čas, že budeš trpezlivá a po čase si nájdeš inú priateľku, ktorú budeš mať rovnako rada. Pravé priateľstvo sa buduje roky, ktoré je aj tak stále veľmi krehké, pretože jedno klamstvo ho môže zničiť.

Nezáleží na tom, ako svoju priateľku stratíš, vždy to bolí rovnako. Stratila si niekoho, kto ťa poznal lepšie, než ty.

Po strate najlepšej kamarátky už nikdy nebudeš taká, akou si bola predtým. Zmení ťa to, pretože vieš, že s ňou odišlo aj kus teba. Zobrala si všetky vaše spomienky, zážitky, radosti, a pocity.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife