pexels.com

Mať zdravé vzťahy a väzby s ľuďmi je veľmi dôležité. Nie vždy však ľudia chcú byť v tvojom živote tak, ako ty v tom ich. Ale to by ťa vôbec trápiť nemalo.

Možno to poznáš. V tvojom živote sa objavil niekto, koho si si obľúbila a brala ako súčasť svojho sveta. Možno kamarátka, s ktorou si si naozaj sadla. Ale ona má svoj život dosť zaneprázdnený – práca, priateľ, iní kamaráti … A ty si bola smutná, že nemá čas na plány, ktoré by si chcela ty. Snažiť sa a nútiť niekoho, aby bol súčasťou tvojho sveta je však vyčerpávajúce a zbytočné.

Nemáš bojovať za to, aby sa ťa niekto opýtal, aký si mala deň. Nemáš prosiť, aby sa s tebou niekto rozprával. Nemáš bojovať ani za to, aby ťa niekto miloval. To sú veci, ktoré ti venuje niekto, kto o teba naozaj stojí.

Nie každý človek, ktorého ty vnímaš do tvojho života patrí. Niektorí sa len objavia a zmiznú, niektorí ťa niečo naučia, niektorí ti ukážu, že nie všetko na svete je také, ako v tom tvojom. Iní ti do života prinesú svetlo, ktoré potrebuješ.

Ľudia, ktorí sa o teba naozaj zaujímajú a chcú byť v tvojom živote vynaložia úsilie na to, aby ti to dokázali. Ak sa má v tvojom živote niekto výnimočný ukázať, tak sa raz ukáže, nemusíš sa báť. Keď ťa má niekto sprevádzať na tvojej ceste a priniesť nové skúsenosti, tak príde. A jediné čo máš spraviť ty je, nechať život prirodzene plávať.

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife