Ľudia prichádzajú a odchádzajú. Život však plynie ďalej a tebe nezostáva nič iné, len ako sa s tým zmieriť. Koľkokrát si už plakala, preklínala alebo ťa to skrátka mrzelo, že človek, s ktorým si trávila toľko času sa stal už len spomienkou? 

Či už je to o partnerovi, dobrej kamarátke či kamarátovi, bolí to. Strata. Ten čas, ktorý už spolu neprežijete. Kedysi som bola na to dosť skeptická. Všetko som to brala príliš vážne a možno sa až upla na ľudí. Považovala som to za „doživotné“.

Teraz, už o kúsok staršia a verím že aj múdrejšia, viem, že viazať sa na ľudí nerobí dobrotu. Jasné, že pre svojich drahých priateľov urobím veľa, no viem, kedy je dobré „zbaviť“ sa falošného priateľa, aby som si neubližovala sama. Takisto viem, že citát „Pre dobrých ľudí sa oplatí trpieť.“ nie tak celkom pravda. Pretože málokedy trpíš pre tých správnych. Pretože oni sami ti nedovolia trpieť a je to maximálne starosť o toho druhého a pomoc. Nie trpieť a znášať klamstvá, ponižovanie a ubližovanie. A je jedno, či je to vo vzťahu alebo v priateľstve.

Čítala som minule niekde, že ak stratíš niekoho, no pritom nájdeš seba, vyhral si. Nemám čo dodať.

zdroj: flickr.com

Čo nám iné zostáva? Vychutnať si to všetko a prijať to. Jedine tak môžme ísť ďalej. Pamätáš si ešte na tú skvelú kamošku zo 14stich rokov? Už ani moc nie, všakže? Vlastne ani nevieš, kde je a ako sa jej darí. A vtedy ťa tak mrzelo, keď ťa zradila

Pamätáš si na toho fešáka v 16tich rokoch, ktorý ťa iba využil a odkopol? Pamätáš si, ako si vtedy plakala? Už ani nie, však? 

Znie to ako klišé, ale aký by bol ten život nudný, keby sme nemali čo strácať, objavovať a nachádzať? Aký by to bol život, keby máš neustále tých istých ľudí pri sebe a stále by si bola taká istá?

zdroj: flickr.com

A na záver jeden výrok:“ Ťažké časy sú požehnaním v prestrojení. Dovoľ životu, aby ťa posilnil. Bez ohľadu na to, ako veľmi to bolí, drž hlavu hore a pokračuj ďalej. Spomeň si na to vždy, keď máš ťažký deň, zlý mesiac, ťažký rok. Pravdou je, že niekedy tie najťažšie lekcie, ktoré ťa učia, sú tie, ktoré tvoja duša najviac potrebuje.“

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.