instagram.com/martalozanop

To, že niekoho miluješ celým svojím srdcom je to najdôležitejšie, ale k vzťahu patrí mnoho maličkostí, ktoré potrebuje ako kvety vodu, ako leto slniečko, dievčatá oblečenie či láska dvoch ľudí.

Nie je to len o láske, aj keď tá je hlavným bodom. Plnohodnotný vzťah dvoch ľudí by mal byť aj o týchto 5 veciach, pretože bez nich to nebude na celý život.

Dôvera

Dôvera je nevyhnutnosťou v každom vzťahu, ktorý chce zotrvať a plánovať spoločnú budúcnosť. Milovať a byť s niekým vo vzťahu znamená, že je ten človek pre teba dôležitý a chceš s ním byť vždy a navždy. No to, že ten človek miluje len teba a ty jeho, neznamená to, že ho musíš kontrolovať a podozrievať.

Naťahovanie sa, vedenie vojen, nie je dobré pre vaše psychické zdravie, ale ani pre zdravie vášho vzťahu. Aj keď si sa možno už mnohokrát sklamala, dôveruj mu. Tak ako by mal dôverovať on tebe.

Rešpekt

Ako aj ostatných ľudí, tak hlavne tých, ktorých máme z celého srdca radi, tých by sme si mali vážiť a rešpektovať. Svoju polovičku by si mala chrániť ako oko v hlave, tak aj naopak. Je potrebné rešpektovať názory priateľa, rozhodnutia, ktoré urobí a taktiež rešpektovať jeho celého a nechcieť ho meniť.

Vzájomné podporovanie sa

Byť jeden druhému po boku keď sa partner púšťa do niečoho nového. Či je to splnenie si sna ohľadom skoku z lietadla, alebo nová pracovná príležitosť, či výchova detí. Partneri by sa mali navzájom podporovať a stáť pri sebe v dobrom aj v zlom.

Podpora od partnera je tá najdôležitejšia a mnohokrát dodá oveľa viac sebavedomia a adrenalínu. Všetko predsa ide ľahšie ak ste na to dvaja.

Priateľstvo

Vo vzťahu je dôležité mať priateľa, ktorí bude tvojím najlepším kamarátom. Môžeš mu povedať všetko čo ťa trápi, čo sa stalo či o čom snívaš. Smiať sa spolu, vravieť si vtipy, tajomstvá, trapasy a zážitky. O to budete mať krajší vzťah, keď budete mať jeden v druhom bútľavú vŕbu, kamaráta, milenca, vlastného zabávača a k tomu milujúceho priateľa.

Tolerancia

Pár by sa vo vzťahu mal navzájom aj tolerovať. Hlavne ide o maniere a zlozvyky, ktoré má každý z nás. Svoje úchylky, zbierky, tradície a veci, ktoré sme doteraz robili. Nie je vhodné meniť toho človeka, pretože ak ho naozaj milujete dokážete sa s tým naučiť žiť a vzájomne sa rešpektovať a tolerovať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating