Nie je to vždy prechádzka ružovou záhradou. Je to však nezabudnuteľné. Život a vzťah s tebou nie je jednoduchý. Hovoria ti niekedy, že chceš veľa. Že si komplikovaná a je to beh na dlhú trať s mizerným cieľom. Tvoji bývali síce hovoria, že to bolo niekedy naozaj ťažké, alebo že sa cítili pri tebe nezaujímavý, ale v podstate o tebe hovoria ako o ženskej, ktorú naozaj milovali a vzťah s tebou bol fakt silný.

Časy sa zmenili a my nie sme len tie ženské, ktoré sa neustále starajú o domácnosť a deti. Sme viac feministické, chceme viac študovať, spoznávať, objavovať, robiť kariéru a chceme byť nezávislé. Taká si aj ty.

Možno na prvý pohľad plachá a citlivá, no vnútri sa ukrýva dievča túžiace po dobrodružstvách. Miluješ milovať a miluješ byť milovaná. Miluješ mať muža, ktorý je skvelý, ktorý si ťa váži a miluje. No tvoje pocity sú protichodné. Na jednej strane chceš žiť láskou, chodiť v letné večery von na dlhé prechádzky, no na druhú stranu chceš byť samostatná a povedať si, že si naozaj slobodná a vlastne ťa tu nikto nedrží. Možno preto dopadli tvoje vzťahy inak, ako si si predstavovala.

unsplash.com

Tvojho milého omrzeli neustále výlety sa dobrodružstvom, neustále spontánne rozhodnutia, dni nezávislosti, kedy si len tak chcela sama ležať v posteli a robiť niečo len pre seba. Povedal, že si sebecká, že sa Vášmu vzťahu nevenuješ naplno a že nemáš problém ísť hocikedy i na mesiac preč, pretože to potrebuješ. Vždy si skončila ako tá feministická ženská, ktorá nevie čo chce a navyše nedýcha pre toho druhého.

Je to  zlé? Neviem ti isto odpovedať. Jedny tvrdia že dnešná emancipácia žien je zlá, a preto čím ďalej tým viac žien opúšťa svojich mužov a ide do sveta. Možno je i v tom pravda, avšak riešme skôr to, kde je problém u teba. Ak teda vôbec je. To, že chceš od života viac je skvelé. Avšak vždy si nakoniec aj tak skončila ako tá sebecká, ako tá, čo jej nestačí normálny život a nechce sa usadiť.

unsplash.com

Chceš sa usadiť, no chceš i spoznávať svet. Nie si ženská, ktorá spí s každým a potom si ľahne k svojmu frajerovi a spokojne zaspí. Miluješ ho, ale potrebuješ i slobodu. Si skrátka žena, ktorá chce dýchať vo vzťahu. Chce byť slobodná, nezávislá, chce spoznávať a plniť sny. Je to s tebou zložité. Pretože chceš niečo viac. Akonáhle spolu dvaja ľudia začnú chodiť, veľakrát sa stáva, že sú na sebe závislí, nechcú byť jeden bez druhého a zahodia svoje sny. Ty si vážiš lásku, no vieš, že byť slobodná je veľmi dôležité a chceš zažiť i iné veci, ako len ležanie v objatí.

Preto ti povedal, že si sebecká.

Preto ti povedal, že chce moc.

Preto ti povedal, že málo miluješ.

Preto ti povedal, že sa cítil vo vzťahu sám.Toto nie sú výčitky. Je to správny postoj, ktorý vo svete zaľúbených väčšinou nie je dobre chápaný. Ja ťa obdivujem. Pretože chceš viac. Nechceš usadnúť do stereotypu. Vraj je to s tebou ťažké. No ja si myslím, že raz to pre niekoho bude nádherný vzťah plný nových možností, zmien, splnených snov, dobrodružstva a lásky. Bude to neobyčajný vzťah, ktorý niekto ocení a bude to považovať za niečo viac. Ver mi. Nie si vôbec komplikovaná, nemiluješ menej, nie si ani sebecká. Prežívaš lásku vo svojom srdci i sama so sebou.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.