Čo najviac v živote ľutujeme? V minulosti som spozorovala pár článkov, ktoré písali o ľuďoch a o čakaní na smrť. Čo najviac ľutovali? Bolo to mizerné zarábanie peňazí? Ľutovali tie krásne šaty, ktoré si nikdy nekúpili? Nie. Ľutovali veci, ktoré nikdy neurobili, slová, ktoré nikdy nevyslovili a lásku, ktorú nikdy neodovzdali.

Poznáš to. Každodenná rutina. Vstať, zarobiť, ísť na kávu a potom opäť spať. Dookola. Potom prejde niekoľko rokov a ty si postupne začneš uvedomovať, čo všetko si zažila alebo skôr nezažila. Prečo si toľko odmietala zamilovanie sa? Pretože tvoje srdce sa nechcelo zraniť? Pretože lepšie je byť sama a predstierať, že žiadne srdce nemáš? Ľutuješ, že si mohla byť milšia na pár ľudí a povedať o svojich pocitoch. Ľutuješ, že si si mala plniť sny a žiť život tak, ako si ho predstavuješ.

unsplash.com

Ľutujeme nevyslovené slová

Tie slová, ktoré mohli zmeniť celý náš život, keby naše ego si dalo aspoň chvíľu pauzu. Niekedy stačilo povedať prepáč, mrzí ma to, naozaj ťa ľúbim a všetko by bolo iné. Ty by si bola iná. Preto vždy hovor to, čo si myslíš a hovor to, čo si o ľuďoch myslíš. Povedz im, že ti na nich záleží, že si rada, že sú v tvojom živote a že si za nich vďačná. Povedz čo cítiš, hovor o svojich pocitoch.

Ľutujeme to, že sme nevyjadrili lásku

Pamätáš si, ako jedna tvoja veta mohla zmeniť tvoj postoj a postoj toho druhého? Pamätáš si, keď si to nevyslovila? Ľutujeme lásku, ktorú sme neprejavili. Naše ego nám povedalo, že netreba odpúšťať. Naše ego nám nedovolilo sa zamilovať. Museli sme predstierať, že nikoho nepotrebujeme.

Ľutujeme to, že sme nežili podľa seba

Čo na to povedia druhí? Nemala by som sa dať ostrihať, pretože by ma všetci ohovárali. Nie, musím sa prispôsobiť. Poznáš to. Tieto otázky ti chodia hlavou každý deň. Chceš zapadnúť, chceš sa prispôsobiť, no zabúdaš na seba samú. Potláčaš svoju túžbu byť sama sebou, len aby si sa niekomu zapáčila. Prosím, nerob to. Ak chceš písať, píš. Ak chceš ísť von v žltom tričku, choď. Ži svoj život. Ži podľa svojich predstáv, nie podľa predstáv iných.

Ľutujeme to, že sme sa príliš venovali nepodstatným veciam

Máme stres z práce, z partnera, z priateľov, z peňazí. Žijeme prirýchlo a nevieme si nájsť ani hodinu denne pre seba. Klebetíme, ohovárame a častokrát sme nenávistní. Čo ti to však do tvojho života prinieslo? Bola si úprimne šťastná? Vždy sa snaž vo svojom živote dávať zmysel dobrým veciam a cenným ľuďom, pretože to robí tvoj život krásny a jedinečný.

unsplash.com

Prosím, snaž sa nič vo svojom živote neľutovať.

I tvoje dobré a zlé rozhodnutia ťa niekde posunuli.

Pouč sa a choď ďalej.

No prosím, nič neľutuj, drahá.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.