Vonku prší, je chladno a teba pri pohľade z okna chytá depresia? Nezúfaj, tento čas sa dá využiť aj zmysluplne. Vo všetkom zlom by si mala hľadať aj trochu pozitíva. Teraz budeš mať konečne čas na to, čo si doteraz odkladala.

Uprac si skrine

Určite máš aj ty skriňu plnú vecí, do ktorej sa ti už takmer nič nezmestí, no buď sa neustále sťažuješ, že nemáš čo nosiť, alebo stále nosíš len tie isté kúsky. Teraz je ideálny čas na to, aby si svoj šatník poriadne pretriedila a vyhodila odtiaľ veci, ktoré nenosíš.

Nepotrebuješ tam oblečenie, ktoré si si nechávala na časy, kedy ti budú dobré. Ani také veci, ktoré si už niekoľko mesiacov nemala na sebe a len ti zaberajú miesto. Musíš byť nekompromisná. Hoď ich potom na bazár a pokús sa niečo predať. Alebo ešte lepšie, daruj ich na charitu a tým, ktorí ti potrebujú a nemôžu si to dovoliť.

Čítanie pod dekou

Klasická činnosť, ktorá patrí k jeseni a upršanému počasiu. Zalez pod deku, uvar si teplý čaj, zapáľ sviečku a oddýchni si pri dobrej knihe. Vyber si niečo, čo ťa bude baviť. Ak sa zaujímaš napríklad o tematiku koncentračných táborov, v našom poslednom článku nájdeš niekoľko skvelých tipov.

Skladanie puzzle

Puzzle je pre niekoho doslova závislosťou. Zabiješ pri tom ale veľa času, preto to často odkladáme a radšej robíme niečo iné. Teraz je preto ideálny čas, aby si vytiahla puzzle, ktoré si chcela dlho poskladať, prípadne si nejaké kúp. Keď ich poskladáš, môžeš si ich zalepiť a zavesiť napríklad na stenu.

View this post on Instagram

Progress (with a little help), at last! #puzzle

A post shared by Saar (@saar2192) on

Jesenné recepty

Jablká, hrušky, mrkva, tekvica, škorica… ingrediencie, ktoré neodmysliteľne patria k jeseni a dokážeš z nich vyčarovať naozaj chutné jedlá. Vyskúšaj napríklad recept, po ktorom si dlhší čas pokukovala. Určite ti odporúčame nejakú chutnú krémovú polievku, ktorá ťa zahreje a nemal by chýbať ani nejaký dobrý koláčik.

Domáce skrášľovanie

Tiež sa vyhováraš, že nemáš čas sama na seba? Teraz buď na chvíľu sebecká a venuj čas len sama sebe. Napusti si horúcu vaňu, pridaj voňavú penu alebo soľ a oddýchni si. Potom si môžeš dať masku na tvár, nalakuj si nechty, urob si depiláciu, popros priateľa o masáž. Urob si taký domáci skrášľovací salón.

Jesenná dekorácia

Keď vonku prší, je to ideálny čas na domáce upratovanie. Keď už budeš mať domácnosť pekne čistú, bol by hriech nevyužiť to a neskrášliť si ju nejakými dekoráciami. Inšpirácií na internete nájdeš naozaj veľa.

Domáce kino

Načo by si teraz chodila vonku, keď si kino môžeš urobiť aj doma a ešte pohodlnejšie? Určite máš v zásobe nejaké filmy alebo seriály, ktoré si si dlho chcela pozrieť, len si nemala dostatok času. Priprav si chutné občerstvenie a zalez pod deku.

Spánok

Takéto daždivé počasie nás často navádza k tomu, aby sme si pospali. A na tom nie je nič zlé. Ruku na srdce, spávaš každý deň aspoň 8 hodín? Netvrdíme, že ten čas budeš môcť teraz dobehnúť, ale taký poriadny oddych ti určite padne dobre. A pri bubnujúcich kvapkách sa zaspáva naozaj veľmi dobre. 🙂

Vianočné darčeky

Keď sa tak pozrieš do kalendára, je najvyšší čas, aby si aspoň začala premýšľať nad vianočnými darčekmi. V tomto období ti neodporúčame nechávať si to na poslednú chvíľu a stráviť v decembri v obchodoch celé dni. Radšej začni už teraz a nakupuj po kúskoch. Uvidíš, že pred sviatkami za to budeš veľmi vďačná a vyhneš sa tak tradičnému stresu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.