Image by Alexandr Pirogov from Pixabay.com

Vieš, aj ja som si myslela, že on je ten pravý. Že s ním budem už stále a nič nás nerozdelí. Po našom rozchode som však prišla na opak.

Presvedčila som sa o tom, že aj keď som rozhodnutá a odhodlaná bojovať do posledného konca, nedá sa to vždy. Môže sa stať, že ten druhý sa odpojí skôr než ty a nebude cesty späť.

Dlho po tom, ako sa so mnou rozišiel, som mu chcela napísať pár slov. O tom, aké to bolo sebecké. Odmilovať sa a nerozlúčiť sa.

Často mi hovoril o tom, že som jeho „dobré dievčatko“. On bol toxický, no nikdy som si to tak veľmi neuvedomovala, až doteraz. Vidím to a chápem to v každej jednej veci, ktorú sme spolu zažili.

Snažila som sa pre neho, nie pre mňa. Popri tom, ako som sa snažila o to, aby jemu nič nechýbalo a aby som na neho nezabudla, som zabudla na seba.

Na svoju hrdosť a svoje nároky. Na to, že aj ja si zaslúžim niekoho, kto sa pre mňa obetuje do poslednej chvíle. Aby zakaždým urobil niečo, čím mi vyjadrí svoju lásku.

Ani ja a ani ty si nezaslúžiš muža, ktorý ti povie, že si pre neho veľmi dobrá a opustí ťa. To, že si veľmi dobrá je znamenie. Budeš pre niekoho skvelá a ten niekto ťa nikdy nenechá ísť. Nikdy od teba neodíde a bude vedieť, akú skvelú ženu má doma. Že aj keď to bude niekedy zlé, všetko vyriešite.

Keď si pre niekoho veľmi dobrá, tak je to pravda. Uver mu to a nenechaj si nahovoriť niečo iné. Asi by ťa nezvládol a nedokázal by uniesť silu takej ženy. Každý deň so sebou zvádzaš boje o tom, aká máš vlastne byť. Buď sama sebou a maj otvorené srdce. Ten pravý bude na teba vždy hrdý.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating