Unsplash/Priscilla Du Preez

Nezáleží na tom, ako moc sa pohádame, vždy sa k tebe vrátim. Vyberiem si ťa každý jeden deň, pretože ťa milujem. Vyberiem si ťa preto, pretože nikto iný ma nebude milovať tak veľmi, ako miluješ ty ma. Viem to, pretože to tak cítim.

Láska nie je o tom, že odídeš po prvej hádke, pretože ti daný človek nevyhovuje. Láska je o tom, že sa budeš snažiť hľadať riešenie, pretože ti daný človek za to stojí.

Nezáleží na ničom – iba na nás dvoch. Žiadny človek nie je bezchybný, všetci robíme omyly, ktoré neskôr ľutujeme. Aj ty, aj ja. Dôležité však je, aby sme sa po prvej hádke nevzdali, ale aby nás viac utužila a spojila.

Nezáleží na tom, aké ťažké to bude, vždy budem chcieť stáť po tvojom boku, aby som ťa mohla držať za ruku. Vždy sa ma budeš môcť chytiť, keď si nebudeš istý. Sľubujem, že ja budem tvoja istota.

Nezáleží na tom, ako veľmi sa na teba budem hnevať. Záleží mi na tebe a tak budem chcieť, aby sme to vyriešili. Všetko sa dá vysvetliť, pretože pre každé konanie existuje dôvod. Naučme sa preto viac počúvať, viac aktívne počúvať. Nepočúvať preto, aby sme vedeli ako odpovedať. Počúvať preto, aby sme sa vedeli navzájom vypočuť, pochopiť, aby sme boli empatickí a niečo zmenili.

Nezáleží na tom, čo všetko nás čaká. Zvládneme to. Viem, že to bude ťažké, no spolu si to môžeme uľahčiť. Láska je trpezlivá a dobrotivá. Spolu môžeme dokázať veľké veci, len ich nemôžeme čakať zo dňa na deň.

Vždy si preto vyberiem teba. S tebou chcem padať, rásť, učiť sa, milovať sa, hádať sa, udobrovať sa, vstávať, zaspávať, smiať sa a aj plakať. Všetky veci, ktoré ma v živote čakajú, chcem prežiť s tebou. Nie s niekým iným – len s tebou. Nebol si plánovaný, bol si nečakaný. Nebol si prvý, no vždy budeš posledný.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating