Prosím, nikdy nezabudni na to, že skutočná láska za to čakanie stojí. Je to niečo, na čo sa nedá tlačiť, ani nútiť k tomu, aby prišla. Pretože tá pravá je vzácna. 

Skutočná láska sa zdá byť zriedkavá. Je to diamant vo svete plnom kamienkov. Má sa oceniť a vychutnať. Nie je to niečo, čoho sa treba báť alebo od čoho treba utiecť.

Pretože pravá láska sa neopúšťa.

Možno ti chýba tvoj ex, ktorý ti zlomil srdce. Možno ti chýba muž, ktorého si pred pár mesiacmi stretla v bare. Možno ti chýba niekto, kto sa nikdy tvojím smerom nepozeral. A možno ti chýba len ten pocit byť chcená a milovaná. Neukonč tento beh ešte pred cieľovou čiarou.

Pravá láska príde vtedy, kedy má. Vtedy, keď to budeš najmenej čakať. Môže to byť ten chalan z internetu alebo bývalý spolužiak. Na lásku musíš byť pripravená. A to si vtedy, ak máš sebadôveru a usporiadaný vlastný život. Stane sa to, ak dokážeš milovať aj samú seba. Stane sa to bez toho, aby si si to všimla. Vstúpi do tvojho života, keď budeš vedieť, že si ju zaslúžiš.

A už nikdy viac nebudeš rovnaká.

Skutočná láska ostáva. Nebliká. Nie je krehká. Je silná. Je ako pancier, ktorý odráža strely. Podrží ťa vtedy, keď to budeš najviac potrebovať. Nenechaj sa ponoriť do niečoho, čo bude dočasné. Neuspokoj sa len s niečím. Neuspokoj sa ani s prázdnymi sľubmi či klamármi. Zaslúžiš si viac než to. Nič menej než veľkú a skutočnú lásku.

Možno si bola v minulosti sklamaná ľuďmi, o ktorých si si myslela, že sú skutoční priatelia. A možno si si myslela, že tvoj milostný vzťah bude trvať večne, no netrval. Ale neboj sa nájsť niečo reálne. Neboj sa mať city. Pretože ona príde. Musíš len vydržať. Čakať a veriť. Veriť, že si to zaslúžiš.

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.