Aj vy máte kamarátku, bez ktorej si svoj život neviete predstaviť? Ja ich mám dokonca viacero a tu je krátky zoznam toho, za čo im ďakujem.

 1. Ďakujem, že tu pre mňa si, keď ťa potrebujem. Je jedno, či zavolám o polnoci alebo o tretej poobede. Ty si pre mňa vždy nájdeš čas.
 2. Že si ma vždy vypočuješ. Nezáleží na tom, či riešime krízu najvyššieho kalibru alebo iba „mlátime prázdnu slamu.“ Áno, občas počuješ tu istú príhodu 85.krát. Si taktná a vieš, v ktorej pasáži sa máš zasmiať a v ktorej byť pohoršená.
 3. Ďakujem, že si úprimná. Keď mi raz proste oranžová nepristane, nebudeš ma presviedčať o opaku a povieš mi pravdu do očí. Netýka sa to iba výberu oblečenia, ale i životných rozhodnutí. Povieš mi kedy som spravila hlúposť a kedy dobre.
 4.  Podporuješ ma. Ak spravím hlúposť, síce ma najprv zvozíš, no nakoniec mi vždy pomôžeš. Povieš mi, že si na mňa hrdá a držíš mi prsty. Je jedno či sa to týka úspechu so zmenou farby rúžu alebo maturity. Ty „stresuješ“ so mnou.
 5. Pri mojich záchvatoch smútku z obezity ti ešte nedošla trpezlivosť. Neprevraciaš oči, keď sa jeden týždeň zaprisahávam, že budem jesť iba šalát a o dva dni už do hlavy tlačím koláč s čokoládou a šľahačkou.
 6. Si môj módny guru a si ochotná viesť so mnou hodinu video-hovor o tom, či sa k ružovej sukni viac hodí čierne alebo biele tielko.

 1. Ďakujem, že sa smeješ aj na mojich nevtipných vtipoch.
 2.  Nesúdiš ma. Či už sa to týka zlých životných rozhodnutí alebo množstva jedla, ktoré som si objednala. Pozoruješ, komentuješ, nesúdiš.
 3. Ďakujem, že si mi v ten inkriminovaný večer nedovolila písať tomu chlapcovi. Prepáč, že som ti vynadala, keď som chcela mobil späť. Spätne si uvedomujem, že to fakt nebol dobrý nápad.
 4. Keď som neodhadla svoje hranice, držala si mi nad záchodom vlasy. Máš vždy nekonečný arzenál gumičiek. I keď je situácia zlá, ba až kritická, ty to nevzdávaš.
 5. Keďže je moja orientácia v MHD a SAD na úrovni škôlkára, môžem ti zavolať a ty mi povieš, aký lístok si mám vypýtať a do akej dopravy si mám sadnúť.
 6. Ďakujem, že mi vieš čítať myšlienky. Aj keď občas hovorím mimo, ty vieš, čo tým myslím.

 1. Si kolegiálna. Aj keď danú osobu nepoznáš, ohovárame a neznášame ju spolu.
 2.  Ukazuješ mi, že aj v tom najsilnejšom daždi niekde svieti slnko. Vždy ma rozveselíš.
 3. Moje „trapasy“ si zapisuješ iba tajne. Síce sa na nich dobrosrdečne zasmeješ, ale koniec-koncov, ty si tá, ktorá ma nakoniec zachráni.
 4. Vždy máš chuť zájsť na nákupy, na kávu či na výlet. Vyskúšali sme už spolu rôzne športy a aktivity. Máme spolu tie najšialenejšie zážitky a vedz, že nech sa deje čokoľvek, do môjho srdca sa zapísali navždy.
 5. Vždy mi vieš dodať odvahu. Aj vďaka tebe si viac verím a ľahšie prekonávam strach.
 6. Ďakujem, že si v mojom živote už toľko rokov, dúfam, že v ňom ešte chvíľu pobudneš!

🍻🍹🍸🍾#girls #spritz #funny #moments #smile 🌸

A post shared by S a r a E l l e n a (@saraellena_) on

Hovorí sa, že máme veľa známych, no len hŕstku priateľov. Asi je to pravda. Priatelia sú rodina, ktorú si sama vyberieš. Ak sa niekto však priateľom stane, buďme za neho vďační. Nakoniec ešte môj obľúbený citát: „Pamätajte, že rodinu nerobí krv, ale láska.“

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.