Náš kultúrny a spoločenský život je v posledných dňoch takmer na nule. Nemôžeme chodiť do divadla, do kina, na koncerty ani na žiadne iné podujatia. Kiná nám zatiaľ nahrádzajú filmy a seriály pustené na telke či na notebooku, niektorí speváci cez sociálne siete urobili koncerty zadarmo. Ale čo také divadlá? Ako si užiť famózne divadelné predstavenie?

Aj v tomto prípade máme pre teba dobré správy. Divadelné predstavenia so skvelými slovenskými hercami si môžeš vychutnať aj z pohodlia svojho domova. Niektoré slovenské divadlá totiž to sprístupnili svoje predstavenia na YouTube. Nájdeš tam dokonca aj predstavenia najväčšieho divadla na Slovensku, Slovenského národného divadla. Okrem toho sa pridali aj nitrianske Divadlo Andreja Bagara, Divadlo Astorka, Divadlo Jonáša Záborského Prešov a ďalší.

Ak sa chceš naozaj cítiť ako v divadle, obleč sa tak, ako by si tam naozaj išla a nepozeraj to v teplákoch. Veď určite ti chýba, že sa nemôžeš obliekať tak pekne ako pred vypuknutím celej pandémie. V článku nájdeš príklady na zverejnené predstavenia, ale pozri si na YouTube celé profily divadiel, nájdeš tam takýchto videí viac.

Slovenské národné divadlo

Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Divadlo Jonáša Záborského Prešov

Divadlo Astorka

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.