Najhlavnejšie je, aby si si verila.

Myslím si, že každá z nás pozná tie ťažšie chvíle kedy máme pocit, že naše vnútro nedokáže spracovať naše myšlienky. Ponoríme sa do neznámeho zákutia našej duše a rozmýšľame o všeličom. No niekedy premýšľame až veľmi.. Spomaľ prosím. Možno si akurát teraz predstavuješ, aké by to mohlo byť ak by to bolo iné, ak by si bola niekým iným, niekde inde. Áno všetky tie naše myšlienky nás na to nabádajú a vedú nás na pocity, ktoré o nás väčšinou hovoria v horších stránkach. Zrazu sa cítiš taká zraniteľná, krehká a plná nedôvery.

Začínaš mať pocit, že už si neveríš a chceš na sebe niečo zmeniť, zničiť. Nejakú stránku tvojej osobnosti pri ktorej máš pocit, že ťa robí horším človekom. Ničí ťa. Pocit pri ktorom máš tlak na hrudi a do očí sa ti hrnú slzy, v hlave ti koluje vír myšlienok, ktorý nemôžeš zastaviť. Nemôžeš si pomôcť a zrazu do toho spadneš. Utápaš sa v tých myšlienkach, ktoré ti dodávajú pocit nedôvery a strachu z budúcnosti. Najradšej by si sa skryla pred svetom a utápala sa ďalej vo svojich pocitoch. Viem, úplne ti rozumiem ako ťa to hrozne boli a stávaš sa zraniteľná. Cítiš sa na pokraji svojich síl, nevládzeš, ale prosím, neprestávaj si veriť. 

Nech si akákoľvek. Nízka či vysoká, kreatívna alebo skôr praktická, ide ti matematika alebo biológia, rada beháš alebo radšej čítaš…Všetci máme niečo v sebe. Niečo čo nás motivuje a stále posúva ďalej. Núti zdolávať okolité prekážky. Áno, aj ty máš na to. Musíš si veriť, bez sebadôvery nezájdeme ani za roh ulice, ak si nebudeš veriť nedokážeš veci robiť naplno, nebudeš vedieť sa schuti zasmiať, užívať život.. a hlavne milovať. Máme určité ciele, či už to je v práci, v škole, v živote. Všetko to sú dôvody prečo si veriť, prečo prestať uvažovať o tom aká som nešikovná, zbabelá, nedokonalá a pre samú seba videná ako stiahnutá do kúta sveta  (aj svojej duše).

Sebavedomie je to, čo z teba robí toho kto si. Si taká činná, tvorivá…podľa toho ako si to ty sama umožníš. Len ty sama môžeš ovplyvniť seba a svet okolo teba. Práve vtedy, ak si sama sebou si nádherná a originálna. Nezahoď to. Nikto nie je rovnaký, no v tejto dobe to už pomaly ako keby prestavalo existovať. Všetci chcú seba skryť za masku, ale ty to neurob, nedovoľ si to. Moja plač, buchni si do niečoho alebo sa len zhlboka nadýchni a povedz si, že mám na to, dôverujem si a dosiahnem svoje ciele.

Začni si veriť celým dúškom seba. Môžeš byť krásna, úžasne oblečená, usmievavá.. ale ak si neveríš, to všetko z tvojej krehkej dušičky vidno. Nemôžeš sa toľko viac trápiť. Daj týmto pocitom a myšlienkam veľkú stopku. Žijeme len raz, áno je to klišé, ale je to tak. Práve preto drahá, rob všetko čo ťa baví, teš sa aj z maličkosti a skús si naspäť poskladať svoju sebadôveru, síce to možno pôjde pomaly ale neprestávaj. Pôjde to uvidíš.

Nezabudni, že každý je tu pre niečo na tomto svete a preto si tu aj ty. Je tu niečo čo dokážeš rozvíjať, čo ťa bude napĺňať a naučí ťa žiť s pocitom viery.

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.