instagram.com/kennedyjean04

Možno by si si pomyslela, že človek s ochorením, akým je Downov syndróm, sa skôr utiahne sám do seba a bude žiť vo svojom vlastnom svete. 16-ročná Kennedy Garcia je však krásnou výnimkou a ukážkou toho, že chorobou sa život nekončí. Jej mama prezradila portálu Bright Side, že to v živote nemali jednoduché.

Pre Kennedy a jej mamu boli najťažšie začiatky po jej narodení. Veľa času trávili v nemocnici, museli navštevovať rôznych odborníkov a Kennedy podstúpila viac ako 30 operácií. Aj napriek tomu, že mala bolesti a nemohla tráviť detstvo tak, ako iné deti, ju neopúšťala dobrá nálada a úsmev na perách.

Po zotavení sa jej obrovskou vášňou stal tanec. Tancovať začala už od svojich piatich rokov a keď mala 6, skúsila aj balet a dostala sa dokonca aj na súťaže. Vždy si užívala pózovanie pred objektívom a už v detstve sa z nej stala malá modelka. Obchody im posielali domov rôzne oblečenie a Kennedy sa v ňom odfotila a poslala obchodu naspäť hotové fotky.

Keď mala 10 rokov, na Instagrame ju objavila jej budúca agentka, ktorá jej vybavila prvú skutočnú prácu v Los Angeles. Od tej doby je z Kennedy úspešná modelka a aj na Instagrame ju sleduje 115-tisíc ľudí. Všetko, čo dosiahla, si však musela poriadne vybojovať. Predsa len, život so znevýhodnením nebýva niekedy najľahší.

Počas celej jej cesty za úspechom ju veľmi podporovala predovšetkým rodina a jej priateľ. Dnes má Kennedy 16 rokov a vyrástla z nej veľmi sympatická mladá dáma, ktorá berie svoj život s úsmevom a je vďačná za všetko, čo mohla dokázať. Je tak jasným príkladom toho, že život s chorobou nekončí. Je len na ľuďoch, ako sa k tomu postavia.

Zdroj: brightside.me

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife