Muž a žena na poli
Pexels/Pavel Danilyuk

Už nikdy nebudem nikoho skutočne milovať. Možno si aj ty jedna zo žien, ktoré si túto vetu povedali. Vtedy, keď mali zlomené srdce, keď ich láska nebola opätovaná, keď mali zlú skúsenosť. To, že sa niečo skončilo, ešte neznamená, že to nebolo skutočné. A ak si si vtedy myslela, že si zaľúbená, neznamená to, že to nemôžeš pocítiť aj druhýkrát. Láska totiž nemá žiadne obmedzenia.

Ak on nebol ten pravý, je to v poriadku. Nesmieš však uveriť tomu, že to, čo bolo medzi vami, to, čo si cítila vo svojom žalúdku ako mrvenie, bolo klamlivé. Hovorí sa, že každému na svete je súdená tá pravá polovička. Jeden dokonalý človek, ktorý bol vyrobený presne pre teba. Ak ho nájdeš, budeš šťastná.

Kým sa tak však stane, pokojne sa môžeš zamilovať aj do toho nesprávneho.

Strach, že to už nepríde?

A čo ak si prežila veľkú lásku, no osud vás rozdelil? Čo ak máš výčitky z toho, že už nemôžeš skutočne milovať znova, pretože by to nebolo fér k tvojej minulosti? Naozaj sa chceš pripraviť o všetko to pekné preto, lebo to už nebude s tým istým človekom? Vieš, láska je práve v tomto čarovná. Má totiž veľa podôb a nemusíš ju zažiť len raz. Naozaj ťa môže postretnúť aj druhýkrát.

A naozaj bude aj skutočná. Nebude o nič slabšia či menej vážna, pretože ak miluješ, tak celým srdcom. Budú to pre teba možno dve rôzne podoby lásky. Naše srdcia sú tak veľké, že sa do nich vmestí tej lásky nekonečno. Môžeš ju prijímať, ale aj rozdávať. Bez ohľadu na to, do ktorých očí sa dívaš.

Nemaj strach skutočne milovať niekoho nového. Nezanevri na lásku zbytočne, ver, že to tak nebude navždy. Bola by veľká škoda, ak by si sa jej bála tak, že si si pred ňou sama zatvorila dvere. Iba kvôli výčitkám, ktoré nie sú podstatné, či kvôli strachu z bolesti, ktorá by mohla prísť. Každá z nás si zaslúži šťastie. A ak ti ho má priniesť niekto nový, tak nech sa tak stane.

Tvoj bývalý sa nebude hnevať, ak sa budeš usmievať vďaka inému. Ak mu na tebe niekedy záležalo, bude ti priať len to najlepšie. A to by si mala chcieť pre seba aj ty sama. Miluj toľko, koľko vládzeš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating