Drahá, ja viem, že ho ľúbiš. Viem, že ste spolu dlho a boli ste spolu šťastní. No ublížil ti viac, než ktokoľvek iný. Zradil tvoju dôveru, nahneval ťa a ponížil. Hoci neviem čo sa stalo, viem, že ťa to zranilo. Nikdy si nečakala, že to urobí, pretože si mu dôverovala. Pozná ťa najlepšie zo všetkých a aj tak si k tebe dovolil veci, ktoré by si iní nedovolili.

V tomto období musíš byť silná. Psychicky silná, aby si sa k nemu nevrátila. Nemôžeš sa len tak vrátiť k mužovi, ktorý ti ublížil. Je to akoby si sa vrátila k niekomu o kom vieš, že ťa už nikdy ľúbiť nebude. Presne tak to cíti. Neľúbi ťa, pretože ťa zlomil.

zdroj: Photo by Brunel Johnson on Unsplash.com

Láska je mocná, no má tenkú hranicu. Musíš vedieť kedy odísť navždy, kedy zostať a odpustiť.

A už vôbec sa k nemu nemôžeš vrátiť, ak sa nesnaží. Povedala si, že s ním končíš. Cítila si, že sa tvoje srdce trhá vo dvoje, no aj tak si to urobila. Urobila si medzi vami koniec a tým pádom si nedovolila, aby ťa zničil ešte viac. Nepovedal nič, len mykol ramenom. Žiadna reakcia, žiadne reči ani emócie.

Nebojuje o teba, no napriek tomu ho stále ľúbiš. Bolo pre teba ťažké ho opustiť, no ešte ťažšie je nevrátiť sa.

Preto ti píšem, aby si bola silná a držala sa. Chcela by si sa znovu priateliť s tvojou priateľkou, aj keď vieš, že urobila niečo, čo jej neodpustíš? Ja si myslím, že nie.

V tomto prípade urob to isté. Nechoď na miesta, kde ste chodili spolu. Nepočúvaj pesničky, ktoré boli vaše. Nerob nič, čo by ti ho mohlo pripomenúť (aj tak to raz za čas príde).

Po svete chodí veľa mužov, ktorí hľadajú práve teba. Ženu, ktorá vie čo chce. Ktorá vie čo je správne a čo nesprávne. Ktorá vie, že nie je dokonalá. Ktorá je skutočná a nepretvaruje sa. Tak zabudni na muža, ktorý ti ublížil a hľadaj takého, ktorý si tvoju lásku naozaj zaslúži.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.