cvičiť doma

Koľkokrát si si sľubovala, že konečne začneš cvičiť doma? Asi veľa, že? Ak si ešte stále nezačala, ale chcela by si, snáď ťa dokážu nakopnúť tieto 4 nezvyčajné tipy. 

Nemusíš robiť kliky a drepy, ak nechceš

Cvičenie nie je len o činkách, drepoch, klikoch a ďalších veciach, ktoré najčastejšie vidíme vo fitku. Máš rada jogu? Tak cvič jogu, parádne sa ti spevní celé telo a hlavne chrbát a ruky. Miluješ tancovať? Vyskúšaj, napríklad twerk.

Je to riadna makačka, ale za to budeš mať pekný a guľatý zadok a naučíš sa niečo nové. Týka sa to akejkoľvek aktivity, ktorú máš rada. Je škoda, že zabúdame, že šport nie je len cvičenie s činkami.

S hudbou to ide lepšie

Ale len s tou, ktorá ťa fakt dokáže nakopnúť, aj keď máš tú najhoršiu náladu na svete. Skús najskôr len zapnúť hudbu a začať tancovať. Uvidíš, že ťa to nakopne a zrazu si uvedomíš, že máš energiu aj na nejakú tú polhodinku cvičenia. Ale aj keď sa len poriadne vytancuješ, môžeš to považovať za super kardio tréning.

Cvičiť doma
zdroj: Pexels/Karolina Grabowska

Zavolaj kamošku

Pre niektoré z nás ide cvičenie vo fitku trošku jednoduchšie aj z toho dôvodu, že sú tam ľudia. Aj keď sa na teba vôbec nepozerajú, tak ty si myslíš, že áno a núti ťa to vyzerať dobre a snažiť sa. Skús si aj na domáce cvičenie zaobstarať spoločnosť, ktorá si s tebou bude chcieť zacvičiť.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieFitness