facebook.com/When Harry Met Sally, Practical Magic

Čo robiť v upršaný jesenný deň? Ak sa ti nechce čítať knihu, zalez pod deku a pozri si nejaký dobrý film. Dnes sme pre teba vybrali 5 tipov, ktoré sa úplne hodia k takémuto sychravému počasiu, pretože aj samotné filmy majú rovnakú atmosféru.

Volanie netvora: Príbeh života (A Monster Calls)

12-ročný Connor sa musí zmieriť s tým, že jeho mama je chorá a umiera. Všetko mu vysvetlí a pomôže pochopiť netradičný netvor, ktorý sa stane súčasťou jeho života. Ide o film, ktorý ťa chytí za srdce a uvedomíš si dôležité veci zo života.

Magická posadnutosť (Practical Magic)

Jeseň a čarodejnice idú proste dokopy. Určite si spomínaš na dve sestry, ktoré sú prekliate tým, že každý ich vzťah skončí smrťou ich partnera. Podarí sa im konečne túto kliatbu prelomiť? Komédia, pri ktorej sa zabavíš a odreaguješ zároveň.

Ospalá diera (Sleepy Hollow)

Ak máš rada aj mysteriózne filmy s prvkami hororu, tento starší film s Johnym Deppom si určite pozri. Dej sa zaoberá vyšetrovaním vrážd, ktoré má podľa miestnych ľudí na svedomí bezhlavý jazdec. Odohráva sa počas ponurej jesene a hmlisté zábery len dodajú na atmosfére.

Osada (Village)

K jeseni jednoducho mysteriózne filmy patria, preto sme sem zaradili ešte jeden. Ľudia si nažívajú v idylickej dedinke, no stále sa ich zmocňuje strach zo záhadných bytostí, ktoré strážia okolitý les.

Keď Harry stretol Sally (When Harry Met Sally)

Na záver trochu romantickej klasiky, ktorá sa odohráva počas jesene, vďaka čomu sa tak môžeš tešiť na krásne zábery farebných stromov v New Yorku. Keď sa Sally stretla s Harrym prvýkrát, veľmi si nesadli. Po rokoch sa však stretli znovu a stali sa z nich priatelia. A časom aj niečo viac.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife