facebook/The Theory of Everything Movie, Intouchables

Zvykneš pozerávať filmy natočené podľa skutočnej udalosti? Už dávno to nie je len o nudných dokumentoch, ako by si si možno myslela. O niektorých snímkach si možno ani netušila, že sa odohrali aj naozaj. Vybrali sme pre teba tie najlepšie, ktoré sa naozaj oplatí vidieť.

A nevadí, ak si ich už napríklad videla. Pri ich opätovnom pozretí si môžeš z filmu odniesť nové poznatky, všimneš si veci, ktoré si si nevšimla a nájdeš v nich skryté významy, ktoré si doteraz prehliadala.

Nedotknuteľní

Podľa hodnotení ide o 9. najlepší film a niet sa čomu čudovať. Ak si ho nevidela, mala by si to ihneď napraviť. Na prvý pohľad dvaja úplne odlišní ľudia si k sebe napokon nájdu cestu a stanú sa z nich dobrí priatelia. Ochrnutý Philippe si vyberie svojho nového opatrovníka Drissa, ktorý nemá žiadne skúsenosti, no ani to ho pred ničím nezastaví.

Útek do divočiny

Keď Christopher doštudoval vysokú školu, rozhodol sa, že nebude taký istý ako jeho spolužiaci a kamaráti, ktorí sa naháňali za kariérou a bohatstvom. Namiesto toho sa zbalil a odišiel do divočiny, kde to rozhodne nemal jednoduché a neraz musel siahnuť aj na dno svojich síl.

Hačikó: Príbeh psa

Príbeh, ktorý snáď poznajú všetci. Je dôkazom toho, že pes je naozaj najlepším priateľom človeka a jeho láska nepozná hraníc. Psík Hačikó každý deň odprevadil svojho pána, profesora Parkera, do práce a čakal na neho, keď sa vracal. Až do jedného dňa, kedy umrel. Aj napriek tomu psík každý deň chodil na stanicu a čakal ho, lenže už sa ho nikdy nedočkal…

Teória všetkého

Film rozpráva neuveriteľný životný príbeh Stephena Hawkinga, ktorý trpel nevyliečiteľnou chorobou, no ani to ho neodradilo od toho, aby si založil vlastnú rodinu a stal sa jedným z najmúdrejších a najoceňovanejších ľudí na celom svete.

Sully: Zázrak na rieke Hudsonň

V roku 2009 sa šikovnému pilotovi Sullymu podaril doslova zázrak. S poškodeným lietadlom sa mu podarilo núdzovo pristáť priamo na rieke Hudson, čím zachránil životy 155 pasažierov. Aj napriek tomu, že sa z neho stal hrdina, mu hrozilo, že príde o svoju kariéru.

Skryté čísla

Film rozpráva príbeh troch nadaných žien, ktoré pracovali v NASA a nemali to jednoduché. V tom čase nebolo obvyklé, že by ženy boli vedkyne a navyše nie Afroameričanky. Aj napriek všetkým rasovým a genderovým predsudkom sa im podarilo získať si rešpekt a stali sa tak vzorom pre tisícky ďalších žien.

127 hodín

26-ročný dobrodruh Aron sa jedného dňa vybral do Utahu, kde chcel stráviť víkend lozením po skalách. Nešťastnou náhodou sa však pošmykol a spadol do hlbokej priepasti, kde mu ruku privalil ťažký kameň. Neuveriteľných 127 hodín tak strávil s minimom jedla a vody a len vďaka svojej statočnosti o vlások unikol smrti.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife