unsplash.com

Milovala som ťa tak veľmi, až som sa za to nenávidela.

Keby som si mala vybrať, medzi tebou a mojou kariérou, vybrala by som si teba. Aj napriek tomu, ako mi na práci záležalo – a ty si to vedel.

Vždy by som si vybrala teba. Vždy. A to bol ten problém. Urobila som z teba všetko. Videla som len teba a našu lásku. Lenže, naozaj to bol problém. Keď som stratila samú seba a nevedela som sa nájsť bolo to ešte fajn – mala som teba, no keď som stratila teba, nemala som nič.

Keď mi ľudia hovorili, že sa k sebe nehodíme, nepočúvala som ich. Mala som na sebe ružové okuliare. Snažila som sa uhasiť ten oheň, čo okolo nás horel. Ak by som to chcela povedať ešte viac „poeticky“, ľudia na nás vylievali litre benzínu, aby sme spolu neboli. Vedeli skôr ako ja, že sa ženiem do záhuby. No my dvaja spolu sme mali vodu. Veľa vody. Oheň sme uhasili, no to, čo prišlo potom, by som nečakala. 

Oh, tak veľmi som za našu lásku bojovala. Snažila som sa. Chcela by som vedieť, či je normálne byť taká zlomená. Chcela by som vedieť, či chápeš, čo spôsobil tvoj odchod.

No kdekoľvek si, chcem ti povedať, že mi chýbaš. Netuším ako sa to stalo, ale… cítim, že to bude tým, že som videla len našu lásku. Nevidela som to nebezpečenstvo okolo. Nevidela som problémy, ktoré nastali. Nevidela som to, čo si robil, keď sme neboli spolu. 

Ešte pred rokom by som si bola istá, že to ustojíme. Že budeme spolu, že všetko zvládneme.

No ver mi, že aj keď sa nebudeme vidieť, ak sa už nikdy nestretneme, vždy si na teba spomeniem.

Vždy si spomeniem na muža, ktorého som milovala tak veľmi, že by som pre tu lásku, ktorú som videla, aj zomrela.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating