Určite si si zvykla na to, že na Instagrame nájdeš predovšetkým dokonalé fotky s rôznymi filtrami a efektmi. Málokto ale odhalí skutočnú pravdu, ktorá sa za takýmito bezchybnými snímkami ukrýva. Photoshop niekedy dokáže urobiť oveľa viac, než by si si myslela.

Hlavne v beuaty oblasti je dôležité, aby influencerka vyzerala dokonalo, veď chce predsa inšpirovať ostatné dievčatá. 24-ročná Kadeeja Sel Khan sa rozhodla ísť trochu inou cestou, než jej ostatné kolegyne. Už dlhý čas ju trápi naozaj veľké akné, no namiesto toho, aby ho stále maskovala, rozhodla sa vystavovať ho na obdiv.

Dôležité ale je, že odhalila pravdu, ktorá sa ukrýva za používaním Photoshopu. Fotografie, ktoré na prvý pohľad vyzerajú úplne perfektne, ale na začiatku tak úžasne nevyzerali. Dievčatá, ktoré majú rovnaký problém ako ona, trpia potom depresiami a majú nízke sebavedomie, pretože nevyzerajú rovnako dobre ako make-up artistky, ktoré sa stali ich vzormi.

Photoshop je fajn, ak sa ním odstránia malé nedostatky, ale ak si necháš vyretušovať celú svoju tvár, si to potom ešte vôbec ty? Kadeeja sa tiež nechcela hrať na niečo, čím nie je. Keďže je akné súčasťou jej života, nemá viac problém ho ukazovať. Chce tak hlavne inšpirovať všetky ostatné ženy, aby sa nehanbili a ukázali svoju pravú tvár.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.